Один боєць стікав кров'ю, але рвався закінчити бій: які травми найчастіше отримують військові
Українські військові демонструють неймовірну самовіддачу, захищаючи нашу землю. В дуже складних умовах із численними травмами вони переступають через себе, щоб виконати своє завдання та зупинити загарбників.
Про це 24 Каналу розповів Роман на позивний "Йода" – військовий лікар з 57 окремої мотопіхотної бригади. Також військовий поділився своїм досвідом одужання від поранення, яке він отримав під час звільнення Херсонщини.
Дивіться також Українські військові "прогризають" оборону росіян на Мелітопольському напрямку, – Нацгвардія
Як працюють лікарі на фронті
Лікар у ЗСУ – це людина з аптечкою і автоматом, але дуже багато залежить від того, на якій посаді та де саме він або вона будуть виконувати свою роботу.
Зазвичай військовий лікар не повинен бути на передовій. Його місце – друга лінія і далі. Але, за словами Романа, існує багато лікарів, які обирають бути саме на передовій.
"Лікарі можуть досить часто опинятися на передовій. Наприклад, коли потрібно приїхати і забрати пораненого. Кінцева точка, до якої лікар добирається на транспорті, зазвичай і є передовою, бо далі можна йти тільки пішки. Але є й такі лікарі, які готові йти пішки", – розповів бойовий медик.
Про самопожертву воїнів у боях на Луганщині
Рік тому, під час боїв поблизу Гірського, коли 57 бригада була в оточенні, "Йоді" траплялися воїни, які навіть пораненими відмовлялися від надання медичної допомоги.
"Один із таких військових просто-таки стікав кров'ю, але попросив лише жгут, щоб воювати далі. Мовляв, там його хлопці, і він не може їх покинути", – поділився історією лікар.
На всі спроби Романа переконати військового, що в такому стані від довго не протягне, той відповідав, що йому не треба довго жити, йому треба закінчити бій. Такі ситуації траплялися "Йоді" доволі часто.
Роман "Йода" про роль лікаря на фронті: дивіться відео
Найчастіші поранення у військових
За спостереженнями Романа, переважна більшість поранень трапляються під час артилерійських та мінометних обстрілів наших позицій. Однак останнім часом суттєво збільшилась кількість контузій.
Важкі контузії є великою проблемою. Для того, щоб одужати від них, потрібно багато часу. Окрім фізичних пошкоджень, такі травми суттєво впливають ще й на психіку.
"Йода" згадує, як під час звільнення Херсонщини ворожа міна впала від нього в півтора метрах. Після настільки загрозливої ситуації Роман ще близько місяця чув звук цієї міни уві сні й подумки постійно повертався до цієї ситуації.
"Саме цим і небезпечні такі контузії. Вони травмують психіку так, що людина намагається зробити все, щоб ніколи не потрапити в подібні умови. Після цього військовим потрібно переступити через себе, щоб продовжувати виконувати свою роботу", – пояснив "Йода".
Чим живуть військовослужбовці сьогодні
- Цього тижня на фронті зазнав поранення Олег Сенцов, який до війни був режисером і незаконно ув'язненим у Росії. За останній місяць війни військовий мав 3 контузії, а також – отримав звання молодшого лейтенанта й орден Почесного легіону Франції.
- Інший відомий солдат Збройних Сил Віталій Козловський поки що готується до виконання своїх обов'язків. Минулого місяця співака мобілізували, і тепер він проходить підготовку на одному з полігонів.
- Неймовірні зусилля іншого бійця дозволяють йому повертатися до життя. Минулого літа Віталій Шумей отримав поранення в голову від артилерійського снаряда. Через рік завдяки лікарям і волонтерам військовий нарешті може говорити.