Порошенко догодив і Путіну, і США, – експерт
Закон про реінтеграцію окупованих територій нежиттєздатний і навряд чи буде прийнятий у цілому. Його автори не змогли підв'язати документ під будь-який міжнародний документ. А закон про особливий статус ОРДЛО грає на руку Кремлю.
Про це сайту "24" розповів військовий експерт Олег Жданов.
За словами фахівця, поняття "самооборона", яке там фігурує, немає в міжнародному праві. А поняття агресивних дій з боку Росії дуже розмите.
Закон про реінтеграцію окупованих територій насправді таким не є. Він називається "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями". Це можна порівняти з дисертацією на тему впливу місячного світла на ріст телеграфних стовпів. У ньому слова "окупація", "агресія Російської федерації" розмиті по тексту так, що зв'язати їх воєдино складно,
– наголошує Жданов.
Як пояснює експерт, агресія – не завжди означає військовий конфлікт. Наприклад, Угорщина блокує євроінтеграційні наміри України, а також наші відносини з НАТО, і це агресивна політика щодо нашої держави. Польща зараз теж веде агресивну політику щодо України. А збройна агресія – зовсім інше поняття.
Тому, вважає Жданов, закон про реінтеграцію навряд чи буде прийнятий в цілому. Водночас він зауважує: закон про особливий статус ОРДЛО, за який швидко проголосував парламент, прийнятий на догоду РФ і грає на руку мінським домовленостями. Але є нюанс – його досі не опублікували, а, отже, він не вступив в силу.
Порошенко сидить на двох стільцях одночасно. З одного боку, догодив Путіну, пролонгувавши на рік закон про особливий статус ОРДЛО. З іншого, немає протиріч із США, тому що документ не вступив в силу,
– підкреслив Олег Жданов.
Нагадаємо, 6 жовтня парламент прийняв у першому читанні закон про реінтеграцію тимчасово окупованих територій. Документ вперше офіційно фіксує, що Російська Федерація є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Також народні депутати ухвалили зміни до законопроекту "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" від 2014 року.
Читайте також: Окупувати не можна реінтегрувати: що принесе Україні закон про реінтеграцію Донбасу