УКР РУС
22 липня 2017, 13:24
3

Порошенко хоче скасувати норму про декларування для активістів

Президент України хоче скасувати норму про декларування для активістів. В парламенті вже лежить два нових закони. Однак, і вони ставлять під загрозу діяльність громадських антикорупціонерів, переконують останні.

Роз'яснення до так званого закону про декларації активістів дало Національне агентство з питань запобігання корупції. Отож, всі громадяни, які, наприклад, поскаржилися на корумпованого посадовця, повинні задекларувати своє майно на рівні з чиновниками. Втрапити до списку декларантів можна і просто, поцікавившись станом міського бюджету або статками держслужбовців.

Навіть направлення запитів на отримання інформації так само потрапляє під дію цього закону,
– сказав голова громадської ради при НАЗК Віктор Таран.

Петро Порошенко на скарги антикорупціонерів відреагував миттєво. Тоді пообіцяв змінити скандальний закон, і розробити новий разом з громадськістю. Два розробили в Адміністрації Президента. Вони вже зареєстровані в парламенті.

Законопроект, який ми зараз бачимо це не є намаганням створити прозоре громадянське суспільство, це є результат намагання Адміністрації Президента зберегти обличчя,
– заявив народний депутат України Мустафа Найєм.

Якщо закони ухвалять, попередню норму про декларування скасують. Однак не для всіх. Підприємці, які отримують гранти, власне майно мають декларувати і надалі. Навіть якщо просто надають послуги тому, хто отримує міжнародну допомогу. А самі громадські організації повинні будуть подавати звіти. Одна помилка – і ви вже неприбуткова організація та повинні платити податки, як бізнесмени.

Читайте також: Які перспективи зняття недоторканості з депутатів, яких звинувачують у корупції

Голова профільного комітету парламенту Ніна Южаніна переконує – такі правила діяли і раніше для неприбуткових урядових організацій. Тож ніякої дискримінації в документі немає.

Організація є неприбутковою, якщо одночасно відповідає таким вимогам, якщо ці вимоги порушуються, то з наступного кварталу така організація втрачає статус неприбуткової і переходить на загальну систему оподаткування,
– сказала голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна.

Та членів громадських організацій турбує, що по суті законопроект не стосується організацій, які отримують гроші з бюджету.

А ще держава отримує ледь не 90% всіх коштів міжнародної допомоги, проти 10%, які отримують громадські організації. Утім президент не пропонує показати, як витрачають ці гроші у владних кабінетах.

Тож члени громадських організацій переконані – публічно звітувати перед українцями мають всі громадські організації. І державні також.