Порошенко підтвердив нещодавню розмову із Путіним та назвав головні теми
Президент України Петро Порошенко підтвердив, що мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої йшлося в основному про обмін заручниками та розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.
Про це український президент сказав у коментарі журналістам, передає "Укрінформ".
Читайте також: Про що насправді розмовляли Порошенко і Путін: думка експерта
"Мета (розмови – "24") складалася в основному з двох частин. Частина перша – те, про що було висловлено рівно три роки тому, на початку 2015 року при укладанні Мінська-2. Нам, як повітря, потрібні миротворці", – зазначив він.
Також Порошенко зауважив, що обговорив із російським президентом про повернення заручників.
І друга позиція – ми в жодному разі не можемо зупинитися на шляху звільнення наших заручників. Я обговорював конкретні деталі – списки, конкретні прізвища як тих, кого ми маємо повернути з окупованих територій, так і тих, кого ми маємо повернути з Росії,
– наголосив глава держави.
Український президент запевнив, що зараз робиться все можливе для повернення і українських воїнів, які знаходяться незаконно у в’язницях на окупованих територіях, і журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова, активіста Олександра Кольченка і кримських татар - усіх, хто знаходиться на території Росії.
Конкретні прізвища українців, кого можуть повернути додому, Порошенко називати не став, але запевнив, що докладаються зусилля, аби "ще цього місяця відбулися кроки, які дозволять нам називати прізвища і називати дату".
Нагадаємо, 13 лютого у ЗМІ з’явилася інформація про телефонну розмову Порошенка з Путіним із нагоди річниці схвалення других мінських угод. Президенти обговорювали питання подальшого обміну військовополоненими. Факт розмови підтвердив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.
Що таке миротворча операція? Міжнародні дії або заходи, спрямовані на виконання миротворчих чи гуманітарних завдань, які здійснюються за рішеннями Ради Безпеки ООН відповідно до Статуту ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки. А так само дії і заходи багатонаціональних сил, багатонаціональних військових формувань високої готовності, які проводяться під загальним контролем Ради Безпеки ООН.
Мета місії – запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. Резолюцію про введення миротворців ООН повинні одноголосно підтримати всі постійні члени Радбезу ООН: США, Китай, Росія, Франція, Великобританія. Україна не є постійним членом Радбезу ООН.