Порошенко проігнорував запитання щодо переслідування критиків його політики

19 травня 2017, 19:31
Читать новость на русском

Днями президент Петро Порошенко провів прес-конференцію. Своє запитання голові державі поставив і журналіст нашої програми "Схеми" Михайло Ткач. Президент залишив без відповіді суттєву частину запитання – зосередившись на поясненні складних викликів, що наразі стоять перед Службою безпеки України.

Позиція Порошенка

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту "Радіо Свобода" та каналу "UA:Перший". На прямі запитання журналіста, чи в курсі Президент стосовно армії порохоботів у мережі, переслідувань критиків його політики СБУ Порошенко не відповів.

Натомість, заявив, що ніколи раніше журналісти раніше не мали такої свободи слова та можливостей для висвітлення корупційних оборудок. Тобто на питання президент не відповів, мовляв, радійте, що не все так погано, а могло б бути й гірше.

Читайте також: На Порошенка чекає незручна розмова з Меркель, – ЗМІ

Та й діяльність СБУ, вкотре, виправдовують війною на Сході, мовляв, на цю ситуацію можна все списати. Навряд це все може слугувати адекватною й повноцінною відповіддю. Натомість, він запросив наших журналістів на зустріч, щоб ознайомитись з доказами переслідувань активного громадського сектору. Ми використаємо цю нагоду і проінформуємо Вас про її перебіг та результат.

Присяга судді

Низка чинних суддів-кандидатів до нового Верховного суду не складали суддівську присягу або зробили це в іншій країні – Радянському Союзі. Проаналізувавши досьє кандидатів, журналісти виявили, що це не заважало деяким з конкурсантів здійснювати правосуддя в Україні протягом десятків років. Наприклад, без присяги працювала низка нинішніх суддів Верховного суду України, зокрема Світлана Вус, яка у конкурсній анкеті зазначила, що "присяги судді не складала".

Читайте також: Син судді-кандидата до Верховного Суду навчається в Росії за кошти держави і за направленням МЗС

Також вона додала, що тоді за неї проголосували близько 90 відсотків виборців й інших кандидатів на цю ж посаду народного судді не було висунуто. На запитання журналіста про те, як суддя чинила правосуддя не присягаючи українському народу, Світлана Вус відповіла: "Та ні, це – формальність".

Інший претендент до нового ВСУ – суддя Вищого спеціалізованого суду України Валентин Зубар – склав присягу, але ще в СРСР. "Схемам" він кілька разів підкреслив, що склав присягу судді саме "українському народу", однак у тексті радянської присяги, яку найімовірніше він складав, український народ не згадується.

Чим скінчилась історія з суддями – дивіться у повному випуску програми "Схеми".