Про це повідомляє Deutsche Welle.

Видання із посиланням на джерело в Берліні наголошує, що український президент може очікувати від німецького канцлера і незручних запитань. Зокрема, це стосується боротьби з корупцією, яка була однією з ключових вимог для скасування візового режиму.

Читайте також: Історична зустріч Меркель та Президента Макрона: опублікували деталі та фото

У Берліні зі стурбованістю спостерігають за нападками, яких зазнає новостворене Національне антикорупційне бюро (НАБУ), а також за спробами перекроїти законодавство про електронне декларування,
– зазначає видання.

Зазначимо, що мовиться, зокрема, про те, що антикорупційних активістів прирівняли до чиновників і зобов’язали декларувати доходи.

Окрім того, посли "великої сімки" на початку тижня розкритикували законопроект, який може підірвати незалежність НАБУ. Мовиться про внесений депутатами урядових фракцій проект закону, який, як заявляють у НАБУ, дозволить Генпрокуратурі та СБУ встановити контроль над бюро.

"Гадаю, у Відомстві федерального канцлера знають про ситуацію з НАБУ, а також про спроби нівелювати систему прозорих держзакупівель і тиснути на громадських активістів через систему декларування доходів, яка передбачена для контролю можновладців. Це неприйнятна ситуація", – розповів екс-посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн.