Портников спрогнозував, чи може завтра початися третя світова війна
Передбачити початок Третьої світової війни неможливо, бо великі війни починаються від неузгодженості і нерозуміння можливої реакції потенційного противника.
Таку думку висловив журналіст Віталій Портников у блозі для Радіо Свобода.
"Що можна сказати з усією впевненістю – так це те, що вона (Третя світова війна, – 24) не буде схожа ні на першу, ні на другу. І в цьому – головна проблема тих, хто намагається до неї підготуватися", – вважає журналіст.
При цьому, на думку Портникова, зараз людство насправді не цікавить, чи почнеться Третя світова війна, а цікавить те, чи відновиться Друга світова.
Тому що війну велика частина з нас уявляє собі по військових фільмах – бомбардування, обстріли і, звичайно, найстрашніше в фіналі – Хіросіма. Але третя світова війна не буде схожа на другу. Ризики Другої світової очевидні навіть для найбожевільніших і відв'язаних диктаторів, а після її закінчення з'явилася величезна кількість технологій, що дозволяють воювати зовсім інакше,
– додав він.
За словами Портникова, коли через роки людство буде аналізувати історію початку нашого тисячоліття, може виявитися, що ми вже котрий рік живемо в Третю світову війну.
Читайте також: Горбачов вважає, що світ готується до війни
"Що напад Росії на Грузію і Україну, анексія Криму, війна за Сирію, кібервтручання в американські президентські вибори, спроби КНДР і Ірану отримати ядерну зброю – це і був початок такої війни. Хто сказав, що в наш час війну обов'язково оголошують? Це на початку першої світової церемонні монархи обмінювалися нотами. А коли починалася друга, агресор аж ніяк не завжди інформував жертву про свої наміри. Правила змінилися, вони змінюються і зараз", – пояснив журналіст.
Також Портников зазначив, що дата початку третьої світової війни може виявитися взагалі невстановленою.
Або ця дата добре відома нам – просто ми не зрозуміли ще, що вона означає насправді. Втім, історія вчить, що сучасникові зовсім необов'язково знати дату початку світової війни. Для нього найголовніше – дожити до її закінчення,
– підсумував він.