Порушують заборону вилову раків: на Запоріжжі триває боротьба з браконьєрством

22 серпня 2020, 22:30
Читать новость на русском

У Каховському водосховищі на Запоріжжі активно рятують раків від браконьєрів, які порушують заборону на вилов. В цей період у раків линька, наразі вони є повільними і вразливими.

Щодня із сіток порушників витягають сотні раків, яких відправляють назад у воду. Детальніше про це – у сюжеті 24 каналу.

Читайте також В Азовському морі біля Бердянська медузи утворили цілий острів: казкові кадри

Інспектори Запорізького рибоохоронного патруля увесь день шукали сітки на дні водосховища. Їх знаходять за допомогою власноруч зробленого пристрою, який чіпляється до так званих раколовок на дні. Пастки для членистоногих зв'язані у гірлянди довжиною в десятки метрів, шансів оминути які немає.

Коли рибінспектори знаходять сітку для вилову – починається клопітка робота, адже кожного рака потрібно обережно виплутати з неї. Важливо не пошкодити клешні й ніжки та відпустити його назад у воду.

Довідка. Зазвичай раки живуть до 20 років, однак варварські знаряддя браконьєрів здатні вкоротити їм віку.

За 1 день роботи інспектори рятують понад 100 членистоногих.

Головний держінспектор рибоохоронного патруля Павло Шлея розповів, що із заборонених знарядь вилучили приблизно 500 раків. Їх випустили у природне середовище існування, а саме в Каховське водосховище.

У чому полягає загроза

З такими масштабами вилову браконьєри можуть серйозно зашкодити поголів'ю раків у водоймі, що спричинить проблеми у її флорі та фауні.

Раки – це так званий санітар водосховищ. У зимовий період, коли відбувається явище задухи, вони дуже добре справляються з надлишковою органікою знищуючи загиблих риб на дні водоймищ, –
наголосив головний спеціаліст-іхтіолог рибоохоронного патруля Максим Бронзюк.

Рейди задля порятунку раків триватимуть до кінця заборони їхнього вилову – до 15 вересня.