В Україні можуть посилити мобілізацію: в оборонному комітеті Ради назвали умову
Джерело:
УППосилення мобілізаційних заходів в Україні таки може відбутись, але для цього є відповідна умова – зміна воєнної стратегії.
Про це розповів секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки нардеп "Голосу" Роман Костенко.
Дивіться також Що зміниться у військовому обліку жінок з 1 жовтня: роз'яснення Генштабу
Війна перейшла в нову фазу – війни економік, війни ресурсів. Ми маємо зрозуміти, яка наша подальша стратегія, що ми робимо. Ми зможемо говорити про певну кількість, коли будемо знати, скільки підрозділів нам потрібно створити, скільки підрозділів треба поповнити, які дії планує Росія, який в нас план: збираємось контратакувати на одному напрямку, на декількох чи будемо стримувати Росію на рубежах,
– пояснив Роман Костенко.
За словами Костенка, ні йому, ні парламентському комітету, у якому він працює, наразі невідомо, про зміни до військової стратегії. Тож, очевидно, мобілізація буде продовжуватись "у такому форматі, як є".
Водночас депутат виловив припущення, що держава наразі має змінити інформаційну політику щодо мобілізації та доносити українцям тезу про те, що "війна може продовжуватись довго та ми не можемо на одних плечах її тягнути".
Мобілізація в Україні: останні новини
- Раніше заступник голови Міноборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів, що "поки плани щодо мобілізації не змінювалися". Водночас все залежить від того, які виклики постануть перед країною на тлі повномасштабної військової агресії Росії, що досі триває.
- З 1 жовтня набирає чинності вимога стати на військовий облік усім жінкам-медикам. Зокрема, це стосується і тих жінок, які мають малолітніх дітей чи є вагітними.