Постмайданний уряд продовжує мовну політику попередників усіх часів, – експерт

16 травня 2017, 18:56
Читать новость на русском

Відомий мовознавець Юрій Шевчук пояснив, чому чиновники, які прийшли до влади після перемоги Євромайдану, продовжують мовну політику своїх попередників.

На його думку, влада не взялась активно просувати українську мову, тому що насправді революції не відбулося ні у 2004-му, ні у 2013-2014 роках, бо "олігархат, як був при владі, так і залишився", йдеться у статті Анни Калюжної для сайту "24".

Тому мовне питання – лише вершина айсбергу, яка це демонструє, вказує Шевчук.

Глибока інституціоналізована дискримінація величезної кількості українських громадян за мовною ознакою: відсутність українського кінематографа, відсутність українського голосу на телебаченні, у пресі, – тобто невідповідність пропорційної частини українського населення у їх представленості у всіх галузях публічного життя – це тільки відображення загального економічного безправ'я українців. А мова це виділяє як найпомітніше,
– вважає експерт.

Це доводить, що постмайданний уряд продовжує мовну політику попередників усіх часів, вдаючи, що мовного питання не існує або воно штучне, але такий підхід у час війни є руйнівним, впевнений мовник.

"З іншого боку, є така тема, що українська та російська мови мають відповідати баченню нового політичного проекту, який відображається у цьому гаслі "Єдина країна/Единая страна". Він сфабрикований таким чином, щоб у чотирьох словах задекларувати відсутність конфлікту між колонізатором і колонізованим", – переконаний мовознавець.

Повну версію статті читайте тут: Російська мова не здатна об'єднати українське суспільство, – Шевчук