Позачергова сесія нічого не вирішує, – Фесенко
На думку політолога Володимира Фесенка, навіть у випадку призначення позачергової сесії не вдасться прийняти усі євроінтеграційні законопроекти, але це потрібно встигнути зробити у вересні.
"Зараз питання про позачергову сесію - швидше пропагандистське. Сенс проведення позачергової сесії є тоді, коли є що розглядати. А що на цій сесії розглядати? Можна сказати, що є євроінтеграційні закони. Але питання - які саме? Те, що не всі законопроекти розглянули, - це теж проблема, і в цьому випадку потрібна більш активна робота виконавчої влади, і більш конструктивна взаємодія законодавчої з виконавчою владою щодо цих законопроектів. Але зараз основна проблема не в тому, що їх не хочуть розглядати. Те, що залишилось, пов'язане здебільшого з партійно-політичними інтересами або з ідеологічними забаганками", - розповів експерт Володимир Фесенко в коментарі Телеканалу новин "24".
Читайте також: УДАР хоче провести позачергове засідання сесії
Політолог вважає, що є два варіанти проведення повторних виборів у проблемних округах. Один з них - наприкінці жовтня перед самітом у Вільнюсі, на якому вирішуватиметься доля Угоди про асоціацію України з ЄС.
"Конфлікт ідеологічних інтересів є в законопроекті про прокуратуру, а боротьбу тактичних інтересів ми бачимо в питанні про дату перевиборів у проблемних округах. Ці закони стали заручниками ідеологічних конфліктів у парламенті. І позачергова сесія нічого тут не вирішує. Якщо питання про перевибори у проблемних округах з практичних міркувань переносять на вересень, то їх залишається провести або ще наприкінці жовтня перед самітом у Вільнюсі або вже після саміту в грудні. Позачергова сесія ніяк не впливає на розгяд цього питання", - наголосив Фесенко.
Читайте також: У Раді залишиться ризик позбавлення мандатів через суд, - Фесенко
На думку експерта, у питанні вимог Євросоюзу до України потрібно бути реалістом і розуміти, що Україні не вдасться виконати всіх зобов'язань.
"Решту необхідних для прийняття законопроектів потрібно встигнути підготувати до вересня і швидко їх розглянути. Справа не в тому, щоб проголосувати їх наприкінці липня чи на початку серпня. Обов'язкові законопроекти можна прийняти на початку вересня, доопрацювати їх та ухвалити в цілому. По найбільш проблемних законопроектах проблеми будуть і на позачерговій сесії, і у вересні. В цьому я швидше песиміст, тому що в повному обсязі ми усіх зобов'язань не виконаємо. Тут потрібно бути реалістом", - підсумував Володимир Фесенко.