Рекордне знищення у такій кількості, – Ігнат про збиття одразу 10 "Кинджалів"
Під час масованих атак агресора 29 грудня та 2 січня українські зенітники зуміли збити десятки ворожих ракет, зокрема й "Кинджали". Це вкотре продемонструвало, наскільки важливими для української ППО є західні зенітно-ракетні комплекси.
Про це 24 Каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він наголосив, що посилення української ППО є інтересом зокрема й Заходу, якому Україна вдячна за всю надану допомогу.
Дивіться також Мовою, яку розуміє Путін: у МЗС Польщі закликають до жорсткої відповіді на ракетний терор Росії
Україна збиває "Кинджали"
Командувачі повітряних Сил, ЗСУ та Верховний Головнокомандувач вже подякували українській ППО за відбиття останніх атак, які унаочнили, наскільки багато роботи мають захисники українського неба. І для того, щоб їм протистояти, Сили оборони потребують більшої кількості зброї та боєкомплекту.
"Нам потрібно більше засобів саме для знищення ракет Х-47М2 "Кинджал". В такій кількості (знищення "Кинджалів" – 24 Канал) є рекордним. До цього (масованого обстрілу 2 січня – 24 Канал) було знищено 15 з 53 ракет, а на сьогодні вже маємо 25 із 63 запущених", – зазначив Ігнат.
Зверніть увагу! Перші 2 батареї Patriot Україна отримала ще на початку 2023 року від США та Німеччини, а також – 2 пускові установки від Нідерландів. Згодом Німеччина передала Україні ще 2 пускові установки, а 14 грудня стало відомо, що Берлін передав Україні ще один комплекс Patriot.
Також на озброєнні Сил оборони перебуває європейський ЗРК SAMP/T, здатний перехоплювати балістичні ракети. Втім, як зазначав улітку Михайло Подоляк, для повного захисту українського неба потрібно 10 – 12 сучасних комплексів ППО, здатних перехоплювати балістичні цілі.
Знищення російських ракет впливає на Захід
Виробники зброї активно реагують на такі події, як збиття 10 "Кинджалів" українською ППО. Саме російсько-українська війна допомогла їм зрозуміти, що їхня зброя дійсно працює й що обсяг її виробництва потрібно збільшувати.
"Одними літаками, на що робили ставку наші західні партнери, ППО працювати не зможе. Це сьогоднішні виклики, що стоять перед світом. Такі ракети, як "Кинджал" чи балістику, літаками не зіб'єш", – наголосив Ігнат.
Саме тому у відповідь на ці виклики західна промисловість почала збільшувати свої виробничі потужності. Найкращу рекламу в протидії російським ракетам отримали саме американські Patriot, хоча й німецькі IRIS-T та норвезькі NASAMS чудово себе проявили.
Тепер перед європейськими країнами стоїть завдання наростити повітряний щит України, адже саме наша держава має стати захисником Європи. Відповідно, в такій ситуації не допомагати Україні для Заходу означатиме не допомагати самому собі.
Що відомо про останні ракетні атаки Росії
- Під час останніх масованих обстрілів 29 грудня та 2 січня Росія застосувала 122 та 99 ракет, з яких Сили оборони знищили 87 та 72 відповідно. При цьому під час атаки 29 грудня ворог використав 5 "Кинджалів" та 14 інших балістичних ракет, а під час атаки 2 січня – 10 Кинджалів та 12 інших балістичних ракет.
- Атака 29 грудня була націлена на Львів, Харків, Дніпро, Запоріжжя та Одеса, а найбільше від неї постраждав Київ, у якому зафіксували влучання в житлові будівлі та складське приміщення, що забрало багато життів містян. За останньою інформацією, внаслідок дій окупантів загинуло 30 киян.
- Водночас атака 2 січня була спрямована на Київ та Харків. У останньому одна з ракет суттєво зруйнувала житлові будинки, через що, за останньою інформацією, загинула одна людина й ще 62 було поранено.