Представники Christie's приглядалися до наших художників

25 квітня 2011, 15:37
Читать новость на русском

В Україну за мистецтвом. Представники старовинного британського аукціонного дому Christie's вперше відвідали Київ з ознайомчим візитом.

У найпрестижнішому в світі центрі торгів шедеврами сучасного мистецтва впевнені - купувати мистецькі твори слід вчасно, адже вже за кілька десятків років вони можуть значно зрости в ціні.

“Для нас дуже важливо, щоб тут, в Україні, розвивався ринок сучасного мистецтва. Ми намагаємося почати дискусії, щоб якось підтримати колекціонерів. Ми сподіваємося, що Україна, як майбутній гравець на світовому ринку сучасного мистецтва, теж прийде до цього. Вона до цього йде, оскільки тут чудовий розвиток арт-Києва”, - каже директор Christie's в Росії та СНД Сандра Нєдвєдская.

“В кінцевому підсумку, дуже мало художників, яких можна назвати художниками, і зовсім небагато галерей, тому зробити вибір досить просто. Це виграшний варіант в будь-якому випадку, тому що інших хороших художників - їх нема”, - сказав колекціонер П'єр Броше.

За словами експертів, судити про рейтинг твору можна лише за участю його у міжнародних аукціонах та виставках. В Україні художникам задля презентації власних творів за кордоном доводиться долати чимало проблем. Окрім організаційних, є серйозні проблеми з професійними консультантами.

“Мало “конвертуючих” представників культурної еліти - від мистецтвознавців до естетиків і аналітиків, які добре володіють мовами, і які інтегровані в ті верстви суспільства, які в міру своїх фінансових можливостей можуть займатися сучасним мистецтвом”, - каже художник Арсен Савадов.

Разом з тим, іноземні колекціонери з іменами вітчизняних митців знайомі досить добре. Твори Іллі Чічкана, Арсена Савадова, Оксани Мась, Олександра Ройтбурда користуються неабияким попитом за кордоном. Експерти аукціонного дому Christie's розраховують, що Україна невдовзі долучатиметься і до торгів на міжнародному ринку.