Президент Таджикистану влаштував демарш проти Путіна: чому він на це наважився
Емомалі Рахмон дорікнув Владіміру Путіну і закликав його не ставитися до держав Центральної Азії як до країн колишнього СРСР. Президент Таджикистану зробив дуже важливий і промовистий крок.
Про це 24 каналу сказав політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, Таджикистан більше не залежить від Російської Федерації як захисту.
Зверніть увагу Путін невдовзі може призупинити або скасувати мобілізацію: в ISW пояснили, для чого це диктатору
"Президент Таджикистану став другим Токаєвим"
Шейтельман наголосив, що з боку президента Таджикистану Емомалі Рахмона це справді був демарш проти російського диктатора Владіміра Путіна.
Президент Таджикистану став у якомусь сенсі другим Токаєвим,
– сказав політтехнолог.
Він нагадав, що у травні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв продемонстрував те, що Казахстан більше не є сателітом Росії за жодних обставин. Просто на сцені Санкт-Петербурзького економічного форуму Токаєв заявив Путіну, що не визнає його квазіреспублік.
Якщо ви пам'ятаєте, було важливе продовження. Глава Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін приїхав у Казахстан навмисно перед зустріччю з Путіним і, стоячи поряд із Токаєвим, сказав, що тепер територіальна цілісність Казахстану гарантована Китаєм,
– заявив Шейтельман.
Він зауважив, що раніше територіальна цілісність Казахстану була гарантована Організацією договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Шейтельман пояснив, чому президент Таджикистану влаштував демарш проти Путіна: дивіться відео
Чому президент Таджикистану на це наважився
Шейтельман заявив, що після цього Таджикистан, який територіально не межує з Російською Федерацією й раніше остерігався захоплення росіянами, теж заявив, що більше не боїться Москви. Тож, зрештою він зважився на такий важливий крок.
По-перше, у них російська база на кордоні з Афганістаном і військові звідти частково виведені значною мірою на фронт в Україну. І Таджикистан більше не залежить від Росії як захисту. Вона більше не захищає Таджикистан від талібів,
– наголосив він.
За словами політтехнолога, Таджикистан більше не боїться окупації, адже зможе відбитися від тих росіян, що залишаються на базі.
Він бачить приклад Казахстану. І таджики, я думаю, домовилися з китайцями. Мені здається, що президент Таджикистану все це казав, попередньо проговоривши з Китайською Народною Республікою, з її главою Сі Цзіньпіном,
– сказав Шейтельман.
Вінн додав, що не здивується, якщо після цього Цзіньпін прийме у себе президента Таджикистану і скаже, що Китай є гарантом територіальної цілісності його країни.
Різкі заяви Путіну з боку його союзників: що відомо
- Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі наголосив, що не визнає квазіреспубліки на Донбасі.
- Касим-Жомарт Токаєв пішов у відкриту конфронтацію з російським диктатором Путіним. Тож, від Росії почали відвертатися ті союзники, на підтримку яких вони так сподівалися.
- 14 жовтня на саміті "Росія – Центральна Азія" в Астані президент Таджикистану попросив Путіна не ставитись до країн Центральної Азії так, як це було в СРСР.