Санкції, продовольство та вихід бізнесу на український ринок, – Зеленський виступив у Давосі
У Давосі триває міжнародний економічний форум. Президент України Володимир Зеленський виступає зі зверненням до його учасників.
Глава держави звернувся по відеозв'язку, його привітали оплесками. 24 канал зібрав основні тези виступу президента.
Читайте також У Десні внаслідок авіаудару окупантів загинули 87 людей, – Зеленський
Що буде зі світом, якщо він проґавить поворотний момент
Зеленський на початку своєї промови описав, що чекатиме людство, якщо зараз воно пропустить поворотний момент і не зробить відповідних висновків та дій.
Цього року слова поворотний момент не є риторичними. Зараз вирішується, чи пануватиме у світі груба сила. Якщо так, то наші думки їй не цікаві і в Давосі ми можемо більше не збиратись. Адже груба сила лише шукає для підкорення тих, кого хоче підкорити. Вона не дискутує, а вбиває одразу, як це робить Росія в Україні,
– сказав президент.
Він заявив, що Росія стала державою воєнних злочинів і того, що вона несе світу, надихаючи ще й інших потенційних агресорів.
Замість успішних економічних контактів, торгівлі – заміноване море та заблоковані порти в Україні. Замість туризму – закрите небо і тисячі російських бомб, крилатих ракет. Зеленський наголосив, що саме так виглядатиме цей поворотний момент, якщо людство його проґавить.
Заклик до санкцій на випередження
Зеленський зауважив, що на історичні повороти так чи інакше доводилось реагувати, бо вони призводили до великих зламів і змін. Колекцією таких реакцій він назвав статути міжнародних організацій: ООН, ОБСЄ, МАГАТЕ та інші. Але ці інституції неможливо зараз адаптувати під сучасні виклики, тому президент закликав змінювати підхід: не реагувати, а діяти превентивно.
Президент наголосив, що Україна створила історичний прецедент сміливості, не ставши слухати тих, хто казав, що наша оборона не протримається довше кількох днів. Ми зупинили російську армію, яку називали другою у світі.
Та чи довелось би нам ціною власних життів та важких боїв поступово нині відтісняти ворога, якби ще минулого року до нього застосували увесь спектр превентивних санкцій? Вони здатні збити з ніг будь-якого агресора і я впевнений, що відповідь: "Ні",
– сказав Зеленський.
Він переконаний, що війну можна було не допустити, якби дії світу були превентивними, а не реагуванням. Але Україна також й створила небачене єднання всього демократичного світу. Тому президент закликав не чекати на спеціальні постріли Росії і застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї, а впроваджувати санкції: ембарго на російські енергоносії, відключення банків, припинення торгівлі.
Бізнес, який виходить з Росії, може працювати в Україні
Зеленський звернув увагу також на торгівлю. Адже досі є світові компанії, які відкрито торгують в Росії, або приховують там свою діяльність, але все одно заробляють на крові. За його словами, бренди не повинні асоціюватись з агресором. Президент запропонував власне рішення.
Ми пропонуємо компаніям, які виходять з Росії, зайти і працювати на українському ринку. Це буде доступ не лише на ринок з обсягом 40 мільйонів споживачів, але і доступ до спільного ринку Європи. Позиції брендів тільки посиляться, тому що вони підтримують захист свободи,
– запевнив президент.
Він також запропонував створити такі умови відновлення країни після війни, які покажуть всім, хто мріє знищити життя сусіда, що війна не дає бажаного результату. Зеленський запросив учасників форуму взяти участь у відбудові України, обсяг робіт якої колосальних. Наша держава зазнала більше трильйона доларів збитків через війну Росії.
Ініціатива організації експортерів продовольства
Звернув увагу президент й на те, що війна Росії проти України загрожує масовим голодом у світі. Реакції на це вже є занадто пізніми, бо голод треба зупиняти, коли він ще не почався.
Зараз у світу немає такого інструменту. Тому ми пропонуємо створити організацію відповідальних демократичних держав експортерів продовольства, які можуть діяти з повагою до прав людини й глобальних правил торгівлі. Мотивація проста – у людства, попри все, має бути страховка від голоду,
– сказав Зеленський.
За його словами, Україна готова надати майданчик для діяльності такої нової організації, яка, безумовно, потрібна.
Також ця війна переконує всіх, що допомога державі, на яку напали, тим цінніша, чим швидше її надають. Президент сказав, що потрібна зброя, фінанси, політична підтримка та санкції, якби були на 100% забезпечені під наші потреби, то результатом були б десятки тисяч збережених життів. Тому створили фонд відновлення України United24, щоб забезпечувати наші потреби.
Зверніть увагу! Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі проводять кожного року. Зустріч об'єднує близько 2 500 вищих керівників бізнесу, міжнародних політичних лідерів, обраних інтелектуалів і журналістів, щоб обговорити найбільш актуальні питання, що стоять перед світом. Цьогоріч він триває з 22 по 26 травня під назвою "Спільна робота, відновлення довіри".Виступ президента: дивіться відео
Останні заяви Зеленського
- Президент доволі жорстко нещодавно відреагував на петицію щодо дозволу чоловікам виїжджати за кордон. Він заявив, що це неприпустимо, коли на Донбасі щодня помирають десятки захисників. Він назвав цифру, що за день гинуть від 50 до 100 наших воїнів, тому думати про виїзд іншим недоречно.
- Також він вітав в Україні президента Польщі Анджея Дуду, заявивши, що з поляками вичерпано всі історичні непорозуміння. Ми впроваджуємо нову політику добросусідства. А польському місту Жешув присвоїв звання "місто-рятівник" як подяка за прихисток наших біженців.