Про це Зеленський сказав під час брифінгу із польським президентом Анджеєм Дудою, передає 24 канал. Він заявив, що на Сході помирає "від 50 до 100 людей в день".

До теми Виступ Дуди в Раді та підрив зрадника в Енергодарі: основне за 88 день війни

Гинуть на найскладнішому напрямку

Петиція на сайті президента набрала 25 тисяч голосів. Підписанти просять дати можливість чоловікам виїжджати за кордон.

Зеленський заявив, що не знаю, до кого має бути адресована ця петиція – до нього чи, можливо, її слід показати батькам, які втратили дітей.

Дітей, котрі ціною життя захистили ту чи іншу область, те чи інше місто? І ви знаєте, що у більшості своїй не свої міста, де вони народились. Коли сьогодні, від 50 до 100 людей в день можуть гинути на найскладнішому напрямку, на Сході… Вони захищають нашу державу і нашу незалежність, про яку так всі говорять у світі,
– заявив президент.

Він наголосив, що коли до нього звертаються із цією петицією, то це не зовсім правильно. За словами Зеленського, це суто людське пояснення."А по закону, у нас є певна кількість часу, щоб відповісти на будь-яку петицію", – додав президент.

Зауважте Україна та Польща домовилися спростити контроль на кордоні, – Зеленський

Триває дискусія

Позаштатний радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович сказав, що окремим категоріям чоловіків можуть дозволити тимчасово виїжджати за кордон. Він зазначив – вже виїжджають волонтери, але із зобов'язанням повернутися.

Арестович пояснив, що для дозволу потрібна зміна законодавства. Проте це має бути колективне рішення Верховної Ради, а таке ухвалювати у воєнний час важко, оскільки помилки можуть перетворитися у докори від суспільства.

Можуть забирати громадянство

У Верховній Раді пропонують забирати громадянство у чоловіків, які незаконно перетинають кордон. Це можуть зробити, якщо військовозобов'язані не повернулися впродовж 30 днів без поважних причин. Також постанову хочуть поширити на тих, хто втік до Росії.

Зверніть увагу – виступи президентів України та Польщі: дивіться відео