Литва звинувачує Росію у "спалахах ненависті": відома причина

6 жовтня 2018, 21:07
Читать новость на русском

У МЗС Росії засудили вшанування пам'яті учасника литовського антирадянського опору, одного із керівників "лісових братів" Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса. Президент Литви Даля Грібаускайте різко відреагувала на такий випад з боку російського міністерства.

Про це повідомляє Delfi.

Читайте також: У Балтійському морі вибухнув пором з сотнями пасажирів на борту

Грібаускайте наголосила, що реакція Москви є "спалахами ненависті", спрямованими проти демократичної Литви.

Ми бачимо спалахи цієї ненависті навіть у сучасній Росії, яку спрямовано на нас, на вільну, демократичну та незалежну державу. Це ще раз доводить, що навіть одна людина в історії держави може бути настільки важливою, і може так багато зробити,
– сказала вона.

За словами литовської лідерки, це реакція Росії вкотре підтверджує, що литовці ховають "героя, символ свободи".

Державне перепоховання останків Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса Так відбудеться 6 жовтня у Вільнюс. Крім того, Литва оголосила нинішній рік роком його пам'яті. Як повідомило російське видання "ТАСС", у відповідь на це МЗС Росії заявило, що "руки литовських повстанів заплямовано кров'ю невинних людей".

Офіційній представниці МЗС Росії Марії Захаровій не сподобалось, що останки лідера "лісових братів" перепоховають у могилі, що розташована від місця поховання понад 5 тисяч радянських солдатів. Вони, наголошують у МЗС, загинули під час "визволення Вільнюса від фашистських загарбників".

Дивіться також: У Литві оприлюднять документи про злочини Червоної армії: шокуючі факти

"Ми знайшли останки людини, яка викликала у окупантів найбільше ненависті. І це така люта ненависть проти борця за свободу, проти однієї людини, що вона дійшла до нас і зараз", – прокоментувала заяву Захарової Грибаускайте.

Хто такі "лісові брати"?Це назва партизанського опору в країнах Балтії проти радянської окупації, розпочатої за Пактом Молотова-Ріббентропа. Цей рух налічував приблизно 170 тисяч вояків, з них 50 тисяч загинули або зникли безвісти. У сучасній історіографії Литви, Латвії та Естонії рух називають національно-визвольним, однак у радянській і сучасній російській він вважається профашистським.