Президент Румунії влаштував демарш щодо України через закон про освіту

22 вересня 2017, 00:53
Читать новость на русском

Президент Румунії Клаус Йоганніс скасував візит до України та зустріч зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм через новий закон про освіту.

Таку заяву він зробив під час прес-конференції у Нью-Йорку після сесії Генеральної асамблеї ООН, передає румунська національна інформаційна агенція Agerpres.

Читайте також: Через закон України про освіту кілька країн ЄС звернуться до ОБСЄ

Після того, як дізнався про цей закон про освіту, вирішив скасувати мій візит до Укрїни.Також я скасував оголошену на кінець вересня зустрічу з головою Верховної Ради", — заявив президент Румунії. Також скасував прийом голови українського парламенту, який було призначено на кінець вересня. Таким чином передав дипломатичний сигнал. Скасування президентського візиту – дуже сильний сигнал,
– підкреслив політик.

За його словами, до жовтневого візиту в Україну у Румунії готувалися дуже ретельно, проте він був "неприємно здивований" тим, що Верховна Рада "без попередніх обговорень з партнерами України", все ж ухвалила закон, який "жорстко обмежує права національних меншин навчатися рідною мовою".

За його словами, прийнятий закон про освіту є спрямованим проти взаємних добрих намірів і порушує права нацменшин. Відтак, президент Румунії нагадав, що в Україні мешкає близько 400 тисяч румунів, в тому числі в Буковині, яку вони разом з президентом Порошенком мали відвідати.

Водночас румунський лідер зауважив, що передав свою стурбованість Президентові України Петру Порошенку під час зустрічей в Нью-Йорку, де проходить засідання Генасамблеї ООН.

"Ми привітали один одного та я коротко йому розповів про проблему. Також я наголосив, що не буду здійснювати жодних візитів, допоки прогресу у цьому питанні не буде", – додав Йоганніс.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада проголосувала за 12-річне навчання в школі з 2018 року. Також за новою реформою, у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами: державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.