Президенти України та Російської Федерації вирішили допомогти бізнесу потоваришувати
Усе задля того, аби максимально інтегрувати економіки обох країн - Президент України та Російської Федерації, незважаючи на різні вагові категорії, вирішили допомогти товстосумам потоваришувати, зібравши всіх під одним дахом.
Дмитро Медведєв (Президент Російської Федерації): “Ми знову разом, і ми знову готові займатися бізнесом, а не просто кукурікати на цю тему, давайте продовжимо це. Я дуже задоволений”.
Віктор Янукович (Президент України): “І від швидкості ухвалення рішень та їх практичної реалізації - щоб куля не пролетіла - діяти будемо дуже швидко”.
І хоча кулі на зустрічі не свистіли, спірні питання виникли. Незважаючи на здешевлення вартості російського газу на 30%, апетити в українського бізнесу не зменшилися. Тепер йому потрібні азійські енергоносії. Хіміки та металурги хочуть отримувати середньоазійський газ напряму від виробників. Та на заваді - газпромівські труби.
Ігор Сирий (генеральний директор групи "Метінвест"): “Зараз ми впритул підійшли до оформлення пайових часток в газових родовищах Узбекистану, і у мене питання: чи може українська компанія розраховувати на допомогу Росії в частині транзиту цього газу, використовуючи ГТС Росії”.
Юрій Бойко (міністр палива та енергетики України): “Хотілося отримати підтримку щодо транзиту газу за рахунок розрахунків за товари та послуги через територію і Росії, і Середньої Азії”.
Натомість, російський Президент прохолодно відреагував на пропозицію. Схема не вписується у енергетичну стратегію Москви, отже питання повисло в повітрі. А от Україна вже готова ділитися з Москвою стратегічними підприємствами. Домовились про спільне підприємство в авіабудуванні. На черзі суднобудування та атомна енергетика.
Герман Греф (голова правління "Сбербанка Росии"): “Проект з добудови Хмельницької атомної станції останні місяці - ми спільно з Росатомом працювали над цим проектом і є надія, що найближчим часом нам вдасться його структурувати і спільно з нашими українськими партнерами його запустити”.
Подібні домовленості бізнесу та влади вцілому на руку вітчизняному бізнесу, запевняють експерти. Насамперед, це може дозволити експортерам освоїти нові ринки.
Олег Устенко (виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера): “Додаткові можливості на ринках самої Російської Федерації, скажімо, ринок Казахстану, Білорусі та інші, де російські підприємства, російський бізнес має міцні позиції”.
До того ж, Київ може виграти і на західному фронті. Активізації українсько-російських відносин може підштовхнути Європейський Союз до скорішого підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю, переконані експерти. Президент України Віктор Янукович також розраховує на підписання угоди до кінця року.