"Реанімація на колесах": у прифронтові міста України поїхала перша партія реаномобілів

2 вересня 2022, 20:00
Читать новость на русском

Перші 18 із 57 карет швидкої допомоги типу "С", закуплені в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, поїдуть у Сумську, Харківську, Миколаївську, Чернігівську та Рівненську області. Автомобілі обладнані всім необхідним для того, щоб надати екстрену долікарняну медичну допомогу.

Комплектація машин швидкої допомоги

Загалом у першій партії 24 автомобілі, які будуть розподілені в сім областей. Зокрема в Запорізьку – дві карети, в Миколаївську – три, по чотири автомобілі отримає Сумська та Одеська області, по п'ять – Харківська та Чернігівська. Також один автомобіль швидкої медичної допомоги поїде в Рівненську область.

Читайте також Мати і син загинули: трагічна історія сім'ї Мартиненків із Гостомеля, життя якої змінили росіяни

Фельдшер Євген з Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповів, що в машині є вся стандартна апаратура для транспортування хворого як на дальні дистанції, так і на ближні для надання долікарняної допомоги. Якщо у складі бригади є лікар, то допомоги вистачатиме у повному обсязі від моменту передання з карети швидкої до прийняття у відділення спеціалізованої лікарні.

Перша партія карет швидкої допомоги типу "С" / Фото Аліни Туришин, 24 канал

Євген розповів, що лікарська машина укомплектована:

  • дефібрилятором,
  • апаратом штучної вентиляції легень,
  • електровідсмоктувачем,
  • капнографом,
  • апаратом для підігріву крапельниці,
  • розчинами кисневої апаратури, яка працює як і напряму, так і через апарат ШВЛ,
  • мобілізаційним матрацом для транспортування хворих з різними видами переломів, який надалі зменшить подразнення дорогою для пацієнта,
  • новою каталкою, яка регулюється безпосередньо з пульта,
  • вакуумними шинами для демобілізації верхніх та нижніх кінцівок.

Медик додав, що допомога надається як і цивільним, так і військовим. За його словами, всього за період воєнного стану у Миколаєві постраждало дев’ять автомобілів. Вони всі відремонтовані та поставлені на лінію, тобто працюють. А ті авто, які передані у рамках ініціативи Олени Зеленської, будуть у резерві на випадок, якщо інші машини постраждають внаслідок російської агресії.

Виконувач обов'язків генерального директора МЗУ Едем Адаманов розповів, що базові автомобілі шасі не виготовляють в Україні. Вони приїхали з Франції і вже в Україні їх повністю переобладнали під реаномобілі.

В Україні є дуже потужні підприємства, які можуть це робити швидко. Вартість автомобіля може залежати від його поповнення і зміни курсу валюти. Якщо брати актуальне на сьогодні, один реанімобіль може коштувати від 2,2 мільйона гривень до 2,6 мільйона гривень. Це якщо ми кажемо про тип "С" монопривід. Якщо ми говоримо про повний привід – це буде трошки дорожче. Це просто реанімація на колесах. Там є абсолютно все, що необхідно, щоб врятувати життя людині,
– зауважив Адаманов.


Виконувач обов'язків генерального директора МЗУ Едем Адаманов / Фото Аліни Туришин, 24 канал

За його словами, закупівля в рамках ініціативи United24 відбулася дуже швидко. Від розробки технічного завдання до підписання контракту пройшло не більше двох тижнів. А від підписання контракту до прибуття першої партії минув рівно місяць.

І це ми кажемо про автомобілі, які приїхали з Франції та були переобладнані. Кожні 2 – 3 тижні приїжджатимуть наступні партії і вони одразу напряму їхатимуть в регіони кінцевого очікування. Це прифронтові регіони – Харківська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Одеська області,
– додав Адаманов.

Лікар Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги Максим Новіков зазначив, що сьогодні в області працює 90 бригад. Після 24 лютого було зменшено їх кількість, але збільшено склад. Диспетчерська служба більш прискіпливо приймає виклики та відправляє бригаду лише на екстрені та критичні ситуації. Крім того, зменшилась кількість профільних викликів за рахунок надання консультацій лікарями.


Лікар Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги Максим Новіков / Фото Аліни Туришин, 24 канал

Актуально Фільтраційні табори і пекельна евакуація з Маріуполя: як українці рятувалися від "асвабадітєлєй"

У нас була часткова окупація області – зокрема, окупованим було місто Тростянець, де був підрозділ Тростянецької підстанції. Там ми втратили шість автомобілів. Також там був поранений водій. Один фельдшер загинув в Охтирці, але як контрактник ЗСУ. Також загинули ще двоє хлопців-контрактників,
– розповів лікар.

Додамо, що збір коштів відбувся у липні на "Саміті Перших Леді та Джентльменів". Тоді під час заходу Джилл Байден, Бріжит Макрон, Софі Трюдо, Керрі Джонсон та інші закликали підтримати Україну та пожертвувати кошти на швидкі. Загалом було зібрано 6,5 мільйона доларів та закуплено 57 автомобілів.