"Дискримінація чоловіків": у Верховній Раді відповіли, чи розглядають мобілізацію жінок
В Україні триває загальна мобілізація чоловіків від 25 до 60 років. Жінки можуть долучитися до захисту держави за власним бажанням.
У Верховій Раді ведуться розмови про призов жінок, але наразі примусова мобілізація не планується. Відповідні законодавчі ініціативи відсутні, передає 24 Канал.
Дивіться також Повістки всім підряд: чому їх можуть отримати навіть ті, хто має відстрочку
Що говорять у Раді про мобілізацію жінок
Соломія Бобровська, членкиня парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нагадала, що нинішнє законодавство передбачає про лише добровільний вступ жінок до лав Сил оборони. Водночас жінки з певними військово-обліковими спеціальностями, зокрема медикині, мали оновити свої дані.
За словами Бобровської, у країні достатньо чоловічого мобілізаційного ресурсу. Тема щодо примусового призову жінок, на її думку, штучно підігрівається.
Жодних пропозицій та ініціатив з Генерального штабу чи від громадянського суспільства не було, це виключно нонсенс,
– заявила нардепка.
Посадовиця виступає за те, аби жінки на рівні з чоловіками з 18 до 25 років обов'язково проходили базову військову підготовку і ставали військовозобов'язаними. Це не означає, що громадянки мають обов'язково служити, а лише гарантує у них наявність досвіду на випадок повторної повномасштабної або неповновштабної війни в Україні.
Тим часом нардепка Мар'яна Безугла має іншу позицію. Вона виступає за мобілізацію жінок на рівні з чоловіками. На її думку, розпочати призов українок можна було із розподілу їх на тилові посади. Крім того, нардепка виступає за трудову мобілізацію. Жінок могли б залучати до виконання господарських робіт і нарощування темпів оборонної промисловості.
"Наразі ми маємо незаконну дискримінацію чоловіків", – підкреслила Безугла.