Призначення Данішевської головою Верховного Суду не могло відбутися без погодження з АП
Призначення головою Верховного Суду України компромісної кандидатури Валентини Данішевської виглядає відведенням уваги від її заступника Богдана Львова, якого можна вважати сірим кардиналом.
Таку думку у коментарі сайту "24" висловив експерт з судової реформи Михайло Жернаков.
Він підкреслив, що певна частина з 67 суддів, яка проголосувала за Данішевську, співпрацює з Адміністрацією Президента.
Ця людина працювала суддею і в громадському секторі, до того ж не викликає алергії в Адміністрації Президента. Громадська рада доброчесності не знайшла фактів недоброчесності в її професійній біографії. Зовсім інша розмова, коли йдеться, що заступником Данішевської став, фактично, сірий кардинал Богдан Львов, щоби зберегти попередню суддівську практику. Все буде залежати, наскільки голова ВСУ буде незалежною,
– сказав він.
Жернаков підкреслив, що Данішевська справляє непогані професійні враження, але зарано говорити про її цілковиту незалежність, як і навпаки: звинувачувати у співпраці з владою
За його словами, увага громадськості повинна концентруватися на її заступнику Богданові Львову, який може робити багато речей за спиною Данішевської.
На його думку, якщо між ними на тлі розподілу повноважень виникне конфлікт, то, скоріше, це буде сигналом, що у Данішевської є здорове прагнення бути незалежною від Адміністрації президента, яка контролює Львова.
Експерт нагадав, що за Данішевську проголосувало 67 людей. Це свідчить про те, що без узгодження з Адміністрацією Президента такого рішення не було б.
Хотілося би бачити, щоби конфліктів не виникало і ВСУ керувався правосуддям, але сумніваюсь, що це можливо, враховуючи особистість Богдана Львова,
– підкреслив експерт.
Попри меншість доброчесних кадрів у складі оновленого Верховного суду, Жернаков вважає, що громадськість та судді, що в перше зайняли посади, мають боротися за формування нових практик і філософії ВСУ. Великою мірою цей успіх залежить від позиції керівника.
Нагадаємо, 11 листопада, 114 суддів Верховного Суду склали присягу перед народом України. 15 грудня Верховний суд має розпочати свою роботу.