Про що домовились на засіданні конституційної комісії
Україна залишиться унітарною державою, а українська — єдиною державною мовою. Про це заявив Президент на першому засіданні конституційної комісії.
5 квітня 400 років тому Пилип Орлик затвердив першу українську конституцію. Тож Президент вбачає гарний знак у тому, що робоча група зібралася саме у день після такої річниці. До референдуму щодо зміни держустрою Порошенко готовий. Втім впевнений — федералізації в Україні не буде. І навіть порівнює її з біологічною зброєю.
Замість федералізації — децентралізація. Вона буде побудована на польському досвіді, аби дарма ще раз "не вигадувати велосипеда", — пояснює Президент. Польща допомагатиме порадами, а Євросоюз — грошима. В процесі децентралізації посилять відповідальність за сепаратистські заклики. А щоб досягти змін швидше, гарант готовий протягнути руку парламентській опозиції.
В комісії, яку, до слова, очолює голова парламенту Володимир Гройсман, вже входять сім десятків учасників. Серед них усі українські президенти, звісно, крім втікача Януковича та прем'єр. Арсеній Яценюк обіцяє, що в оновленій Конституції не оминуть інтересів Сходу.
Наступне засідання відбудеться 15 квітня. Тоді затвердять склад трьох тематичних робочих груп: з питань прав людини, децентралізації влади та реформуванням судочинства. Напрацювання цих груп згодом внесуть в один документ. Зміни ж до Конституції мають затвердити до жовтня 2015 року, коли відбудуться місцеві вибори.