Про суддів-перевертнів, яких обрали до Верховного суду
Новообрані судді Верховного суду нещодавно прийняли присягу. Президент Порошенко, який був на присязі привітав суддів і назвав цю подію днем народження принципового нового Верховного суду.
Втім, навряд чи з президентом погоджуються правозахисники та громадські активісти. А також, родичі загиблих героїв Небесної сотні. Їхнє громадське об’єднання поширило заяву, в якій закликало Порошенка не призначати низку скомпрометованих суддів до Верховного суду.
Зокрема, йдеться, наприклад, про суддів Слинька та Кравченка. Нещодавно з’ясувалось, що ці два судді, якимось дивним чином потрапили в новий верховний суд, хоча свого часу не лише посадили за грати Юрія Луценка. Його справа, як відомо, була одним з прикладів керованого судочинства в часи Януковича.
Також, як з’ясувалось, що саме судді Слинько та Кравченко, відпустили багато років тому з під арешту генерала Пукача, обвинуваченого у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Вони дозволили вийти Пукачу із СІЗО на підписку про невиїзд, через що Пукач отримав змогу втекти і тривалий час знаходився в бігах. Аж поки його не зловили внаслідок спецоперації СБУ.
Читайте також: Як українські олігархи "дерибанять" Лондон
А все через те, що ці два судді відпустили з під арешту підозрюваного в одному з найбільш резонансних вбивств часів української незалежності. Але хіба може така дрібниця перешкодити рішенню Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка підтримала обрання Слинька та Кравченка до оновленого Верховного суду України?
Також, серед тих, ким пишається Президент, виявився суддя Олекандр Золотніков – новий суддя Верховного суду, який взимку 2014 забороняв Майдан в Одесі. Громадська рада доброчесності рекомендувала цього суддю не призначати до Верховного суду. Втім, Вища кваліфікаційна комісія суддів, вирішила інакше. Його підтримали. І тепер цей суддя виноситиме рішення у вищому судовому органі України.
Так само, судді Мороз, Юрченко, Смокович та Стрелець теж потрапили до Верховного суду, хоча вони допомогли ухилитись від відповідальності своїм колегам, так званим "суддям Майдану". Тобто, служителям Феміди, які забороняли мирні зібрання ти виносили рішення щодо покарання та ув’язнення протестувальників. Ці чотири судді, відмовились притягати до відповідальності своїх колег по цеху, винних вірному служінню режиму Януковича і його розправі над активістами. І тепер ці четверо теж виноситимуть рішення від імені нового Верховного суду.
Ви будете здивовані, але з так званих «суддів Майдану» кримінальну відповідальність не поніс взагалі ніхто. Більше того, 90% тих служителів Феміди, які забороняли акції протесту чи карали протестувальників і сьогодні знаходяться на посадах.
З 350 "суддів Майдану", звільнено було лише 34. Решта досі успішно працює, а декого з них президент навіть називає представниками нової ери українського судочинства.
Читайте також: Ображений президент: як гаранта зачепили коментарі в Інтернеті
Наприклад, суддю нового Верховного суду – Наталю Лященко. Її чоловік Олександр Гриненко – теж суддя. І в часи Майдану він позбавляв автомобілістів водійських прав за поїдки до Межигір’я. Ну, але навіть, якщо дружина не відповідає за чоловіка, то раді доброчесності вона не змогла пояснити переконливо, звідки в її родині взялася дорога квартира на 150 квадратних метрів і три земельні ділянки. Тим не менше, Вища рада правосуддя не побачила проблем в роботі пані Лященко і підтримала її обрання до Верховного суду.
Тому, нинішній владі є сенс радіти щодо призначення подібних скомпрометованих служителів Феміди до Верховного суду. В разі потреби, коли черговий високопоставлений корупціонер потрапить до рук правосуддя, щоб прийняти потрібне рішення, навіть не треба збирати гроші на чималий хабар для судді. Достатньо нагадати йому або їй про всі гріхи їх недалекого минулого. Гріхи, які часто тягнуть на кримінальну справу, але поки що прощаються кимось на горі. За винесення потрібних рішень.
І очищення суддівської гілки влади, оголошене Президентом, це не генеральне прибирання, а швидше замітання сміття під килим. То ж стикаючись з українським судочинством, сподіваємось у вас не буде ілюзій, хто і надалі вершитиме правосуддя в Україні. Такою є правда на сьогодні.