У кращих радянських традиціях, у яку б з областей президент не приїхав, він там постійно щось перерізає. Мовляв, усе в країні чудово: нові об’єкти будуються, стрічки перерізаються, заклади відкриваються, словом, життя покращується. Тим часом, користувачі соцмереж сприйняли схильність президента до перерізань, як пафос та парткомівську традицію.
Читайте також: Як Порошенко шанує лояльних і відданих йому правоохоронців
Але реакція соціальних мереж дуже образила главу держави. Він відповів, що і надалі не покине звичку перерізати стрічки.
Ну, як зазначив мій колега журналіст Леонід Швець, перед тим, як президенту хвалитися тризубом над Кремлем, його ще треба туди, по-перше, поставити. А по-друге, главі держави можливо варто подумати, передусім, над тим, як над Банковою тризуб не впустити. Бо на фоні не викоріненої корупції, скільки стрічок не перерізай, суспільство чудово бачить, що особливо правила гри в економіці не змінилися. І серйозних глибоких реформ так і не сталося.
Найкращим показником того, що життя в Україні справді змінилося будуть не численні офіціозні рапорти про перерізання стрічок, а прихід справжніх респектабельних закордонних інвесторів, користь від приходу яких одразу відчують громадяни. Наприклад, шведської компанії ІКЕА з її зручними, якісними і дешевими меблями, яка досі через непробивну бюрократію та корупцію ніяк не наважиться вийти на український ринок. Хоча про плани відкрити свій перший меблевий супермаркет в Україні шведи заявили ще десять років тому.
Читайте також: Як вкрадені мільйони Януковича опинилися у друзів Порошенка
Така ж ситуація з мережею магазинів недорогого і якісного одягу мережі H&M, яка досі ніяк не може зайти в Україну. І українці змушені купувати цей одяг хіба що за кордоном.
Так само вже два роки поспіль ми чуємо обіцянки Національного банку про те, що він дозволить працювати в Україні міжнародній платіжній системі PayPal. З її допомогою можна легко розраховуватися в Інтернеті за будь-які товари в 190 країнах світу. Тільки от в Україні ця система досі нормально ніяк не запрацює. Так само, як досі не ясно, коли ж сюди повернеться обіцяний дешевий авіаперевізник Ryanair, перемовини з яким так і зависли в повітрі.
Тож, може варто кинути цю практику перерізання стрічок і зайнятися реальною боротьбою з корупцією? Зайнятися набором нових доброчесних суддів, які гарантують закордонному інвестору непорушність приватної власності й захист від рейдерів?
Читайте також: Недореформовані: як копи приїхали "в'язати" хулігана, який виявився їхнім шефом
Можливо взяти й реформувати підконтрольну СБУ та перетворити її із загону рекетирів, які кошмарять бізнес, на повноцінну спецслужбу, яка ловить російських шпигунів, диверсантів та кілерів? Тоді і стрічки не треба ніякі перерізати показово, оскільки результати самі за себе скажуть. Втім, боюсь, що тоді ображені друзі президента пообіцяють щось комусь перерізати за таку боротьбу з корупцією. Тому, напевне, буде вже так, як є: стрічки, офіційні репортажі і сердитий президент.