Про "відновлення конструктивного діалогу" між Францією та Росією поки не йдеться – Liberation

31 травня 2018, 11:49

Візит президента Франції Еммануеля Макрона до Петербургу так само мало змінить у двосторонніх відносинах цієї європейської країни та Росії, як і попередня зустріч канцлера ФРН Ангели Меркель та Владіміра Путіна. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.

Наразі триває візит президента Франції Еммануеля Макрона до Російської Федерації. В Петербурзі Макрон зустрічається зі своїм російським колегою Владіміром Путіним. При цьому порядок денний зустрічі передбачає розмови двох лідерів про Іран, Сирію та Україну. Як зазначає агентство Bloomberg, Франції та європейським союзникам потрібна допомога Москви у спробах врятувати іранську угоду.

Читайте також: Бріджит Макрон обрала чарівний образ для зустрічі з Володимиром Путіним: фото

Видання надає слово голові російського центру в Французькому інституті закордонних справ Тетяні Кастуєвій-Жан, котра говорить про те, що саме через іранську угоду вийшло так, що Франція раптом опинилася на одному боці з Росією і Іраном. Тим часом сам Макрон виправдовує поїздку до РФ тим, що його зовнішньополітичний підхід передбачає підтримку діалогу. Хоча в квітні Франція, як і інші країни Заходу, вислала російських дипломатів.

Bloomberg додає: французький президент ніколи не соромився критикувати Росію чи особисто Путіна за порушення прав людини, втручання у вибори інших країн, підтримку режиму Башара Асада і військове вторгнення в Україну. А щодо Ірану, то і Москва, і Париж одностайні у прагненні зберегти угоду, яка обмежує ядерну активність Тегерана, попри те, що США вийшли з неї. Але щодо України, то Москва навряд чи піде на якісь кроки після розмови з Макроном, резюмує Bloomberg.

Проте навіть якщо виходити з того, що Франція та Росія мають спільне зацікавлення у збереженні ядерної угоди, це ще не означає курс на зближення цих двох країн.

Чи може ця загальна мета зробити можливим якщо не перегляд союзницьких відносин, то хоча б відновлення більш конструктивного діалогу з Росією? Зрозуміло, питання не стоїть про те, щоб протиставити Вашингтону вісь "Париж-Москва", запевняють представники Єлисейського палацу, підкреслюючи "незмінний" характер альянсу зі США, незважаючи на розбіжності з нинішньою американською адміністрацією, – пише французька Liberation.

"Що ж стосується іранського питання, – йдеться далі у публікації, – то спільність поглядів між французами і росіянами має свої межі: Еммануель Макрон разом з Ангелою Меркель і Терезою Мей вважає, що одного угоди 2015 року не досить і що вона має бути доповнена більш ґрунтовним договором, який включає положення про балістичної програмі Ірану і про його роль в Сирії і Ємені. Москва завжди вважала, що ядерна угода, підписана всіма постійними членами Ради Безпеки ООН, повинна дотримуватися без додаткових застережень. Поки ми не бачимо ніяких ознак того, що Путін готовий просуватися по цьому питанню".

Більше дізнайтеся з публікації.

Читайте також: Путін осоромився на зустрічі з Макроном через українських політв'язнів