Професор пояснив, як Путін став вождем Росії
Чинний президент Росії Володимир Путін став у Росії новим Леніним або Сталіним, а вдалося йому таким стати, оскільки росіяни наприкінці 90-х саме на такого правителя і чекали, а потім господар Кремля, відчуваючи підтримку, вирішив створити нову імперію.
Таку думку висловив професор грузинського Державного університету Ілії Олег Панфілов, передає ТСН.
Читайте також: Шкода Путіна, – одіозний Шнуров видав саркастичний вірш про президента РФ
"Росія за свою історію перейшла, як стверджують історики, від феодалізму до комунізму, а потім, розчарувавшись, – до ідеологічного бандитизму. Насправді Росія перейшла від царизму до вождизму, і з останнього стану вже більше ніколи не виходила, якщо не брати до уваги дев'ять років моральних поневірянь за часів Бориса Єльцина. Той переконував росіян полюбити демократію, але в демократії же вождів не буває, і тому росіяни не покидали надії, якщо не Ленін воскресне, то знайдеться той, хто його замінить. Знайшовся Путін", – підкреслює науковець.
За його словами, старий номенклатурник Єльцин навіть і не думав, що привів в Кремль найсправжнісінького комуніста та ще й чекістського походження – "і вся єльцинська демократія пішла нанівець, Путін її згорнув всього за два роки".
У 2000 році Путіна, швидше за все, вибрали: вже дуже радянським людям хотілося "тверду руку" – дзюдоїста, льотчика, підводника, танкіста, тракториста. За перші чотири роки Путін націоналізував все телебачення та став вождем, в 2004 році його було обрано добровільно-примусово – культ особистості зіграв свою роль, і росіяни вже нікого не хотіли, тільки його. У 2008 році росіянам підсунули Медведєва, попередивши, що він посидить чотири роки, а потім звільнить місце як і раніше вождю. Росіяни із задоволенням чекали. І дочекалися,
– зауважив професор.
Водночас він нагадує, як Путін, ще перебуваючи на посаді очільника уряду, одразу ж вирішив сподобатися росіянам і почав з ним спілкуватися на "фені".
Читайте також: Якщо Путіна переоберуть, буде загибель, Росія – й так у *опі світу, – політик
"Перші роки Росія жила, як у Христа за пазухою – нафта лилася рікою, газ рвали з руками. Було так добре, що Путін, який до того не знав, що таке державний устрій і економіка, став шантажувати покупців. За нормального життя, де є конкуренція, таке бажання Путіна розцінили б як шантаж і бандитизм. Але Путін не вгамовувався – він вирішив створити "русский мир", нову імперію, де він би був головним вождем, а лідери сусідніх держав повзали б на колінах і просили, як милостиню, дати їм трохи газу та підкинути грошенят на прожиток", – переконує Панфілов.