Прокладали траншею: у Кам'янці-Подільському виявили давньоруське поховання
Джерело:
УкрінформАрхеологи у Кам'янці-Подільському під час прокладання траншеї виявили поховання жінки ХІІІ – ХIV століття. Наразі, за інформацією фахівців, воно є першим на території Старого міста.
Про це розповів науковий співробітник Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк. Раніше давньоруські поховання в Кам'янці-Подільському виявляли на території замку.
Зверніть увагу Археологи знайшли рідкісне поховання кочівника на Мамай-Горі: фото з розкопок
Поховання стосувалося християнської традиції
Петро Болтанюк повідомив виданню, що при прокладанні траншеї для земляного кабелю на схід від Вірменського бастіону – наштовхнулися на поховання жінки віком до 30 років. Дослідження поховальної камери показали, що воно прямокутної форми. Ймовірно, це вже був дерев'яний гріб.
Наявність кераміки всередині дає можливість попередньо припустити, що це – ХІІІ – ХIV століття. У неї на пальцях виявили 2 кільця, оздоблені псевдовиттям, що теж характерні для ХІІІ – ХIV століття,
– зазначив Болтанюк.
За словами наукового співробітника Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, жінка похована головою на захід, що свідчить про християнську традицію. Водночас вона похована у трипільському культурному шарі – поруч археологи виявили залишки житла ранньотрипільського періоду.
Читайте також Пошкодили прадавні кургани Дніпропетровщини: знайшли винних
Кандидат історичних наук Павло Нечитайло зазначив, що відповідне поховання пов'язане з церквою, що стояла при в'їзді на Вірменський ринок.
Старовинні поховання в Україні: останні новини
- 23 липня у Запорізької області на Мамай-Горі розкопали давнє поховання кочівників. Це було вже п'яте поховання, яке в археологічному комплексі "Мамай-гора" досліджують у сезоні у 2021 році.
- На Дніпропетровщині археологи виявили рідкісне стародавнє поховання неподалік від села Велика Знам'янка. Серед знахідок були рештки людини.