Справа Лозінського: прокурори умисно не оскаржили дострокове звільнення екснардепа
Джерело:
Офіс генпрокурораКолишньому керівнику прокуратури Київської області висунули обвинувачення. За версією слідства, він приховував дії своїх підлеглих. Ті умисно вчасно не оскаржили ухвалу суду про умовно-дострокове звільнення засудженого за умисне вбивство екснардепа. Ймовірно, мовиться про Віктора Лозінського.
Обвинувальний акт уже скерували до суду. Зробила це Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.
Зверніть увагу Зрадники, злодії і вбивці у владі: шокуючі особливості волевиявлення на місцях
Деталі справи
Колишнього керівника прокуратури звинувачують у:
- організації несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи,
- службовому підробленні,
- приховуванні злочину,
- завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення.
"Згідно з обвинувальним актом, прокурори умисно вчасно не оскаржили ухвалу суду про умовно-дострокове звільнення колишнього народного депутата, засудженого за умисне вбивство, від відбування покарання у зв'язку із станом здоров'я", – наголосили в Офісі генпрокурора.
Натомість екскерівник прокуратури намагався уникнути відповідальності та приховував протиправні дії своїх підлеглих. За версією слідства, ті скоїли їх у інтересах екснардепа.
Тому експрокурор організував складання та видачу неправдивої апеляційної скарги на цю ухвалу суду. Для її реєстрації у нібито встановлений законом строк він також організував несанкціоноване внесення до автоматизованої системи обліку роботи органів прокуратури неправдивих відомостей,
– зауважили в ОГП.
Пізніше, щоб приховати правопорушення підлеглих, посадовець здійснив завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення. Зокрема, документально створив видимість, що злочин скоїли не підлеглі прокурори, а працівники виправної колонії. Останні нібито незаконно випустили нардепа із закладу, де він відбував покарання.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Державного бюро розслідувань.
Цікаво Відсидів за вбивство і на вибори: хто допоміг Лозінському виграти?
Що відомо про справу Лозінського
- 16 червня 2009 року на території мисливських угідь у Кіровоградській області Лозінський, прокурор Голованівського району Євген Горбенко і начальник райвідділу міліції Михайло Ковальський вбили місцевого жителя Валерія Олійника.
- У квітні 2011 року Дніпровський райсуд Києва засудив Лозінського до 15 років позбавлення волі. Пізніше Вищий спецсуд з цивільних і кримінальних справ зменшив йому покарання до 10 років ув'язнення.
- У червні 2014 року Бориспільський міськрайсуд Київської області за клопотанням захисників засудженого ухвалив рішення звільнити Лозінського з колонії через хворобу.
- 6 травня 2019 року Дніпровський райсуд Києва достроково зняв судимість з Лозінського. На переконання суду, після відбуття покарання у вигляді позбавлення волі Лозінський своєю зразковою поведінкою і сумлінним ставленням довів своє виправлення.