Працівників держтелебачення Білорусі міняють на пропагандистів з Russia Today

19 серпня 2020, 15:02
Читать новость на русском

В Білорусі співробітників державного телебачення, які підтримали протести, замінюють працівниками Russia Today та фрілансерами.

Крім цього працівників не допускають до будівлі компанії, а на студії перебувають російські режисери, технічний персонал, кінооператори з Russia Today. Про таку перестановку кадрів розповіли журналісти білоруського видання Радіо Свобода.

Важливо Удар, спалах – і я осліплена світлом: журналістку з ЄС поранили на протестах у Мінську

На підході до Белтелерадіокомпанії перехожих очікують 4 пости, поруч з якими стоять міліціонери. Вони пропускають тільки тих, у кого є ліцензія співробітника Белтелерадіокомпанії.

Співробітниця БТ Дарина Вайтович розповіла, що її позбавили пропуску в будівлю компанії, а також деяких інших працівників, які приєдналися до страйку і протесту.

"В охоронців є списки учасників страйку, і вони забирають пропуски, тепер нас навіть близько не підпускають до будинку", – повідомила Дарина Вайтович.

Читайте також Куля в легені та шиї, з рота йшла кров: як силовики "вбивали" мітингарів на протестах у Мінську

Протести у Білорусі: основне

  • Згідно з офіційними результами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
  • Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. одразу після голосування.
  • А опісля ще й на великих підприємствах країни стартували страйки. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
  • Відомо про щонайменше 5 загиблих (лише три офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.