Борис Джонсон прокоментував події у Курській області
Джерело:
Борис ДжонсонСвітові лідери досить стримано висловлюються про прорив кордону на Курщині. Утім, всі, хто виступив із заявами, визнали: Україна може сама вирішувати, що робити.
Західні ЗМІ вказують, що для Росії й особисто для Путіна події в Курській області стали несподіванкою та приниженням. Москва може перекинути резерви, але тоді послабить свої позиції на Донбасі.
Дивіться також Сирський кілька разів доповідав про витискання війни на територію агресора, – Зеленський
Що Борис Джонсон сказав про бої у Курській області
Ні в кого не повинно бути жодних сумнівів, що українці цілком виправдано атакують російські війська, які збираються в самій Росії. Українці повинні захищати всю українську територію. Вони продовжують героїчно захищати Україну – і росіянам немає кого звинувачувати, окрім Путіна,
– написав він у соцмережі Х.
Інші заяви від західних лідерів стосовно Курської області
У Білому домі заявили, що Вашингтон поки що не готовий давати офіційних коментарів, але США підтримують зв'язок з українськими колегами. За словами Кірбі, ЗСУ використовують західну зброю в тій зоні, "де ми раніше казали, що вони можуть використовувати зброю США для транскордонних ударів. Кінцева мета тут – допомогти Україні захистити себе, і ми просто подивимося, що про це скаже Україна".
Право України на самозахист не обмежується її територією – так прокоментували ситуацію в Німеччині.
У Франції вважають, що бої тривають успішно.
А речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано сказав: згідно з міжнародним правом, Україна "має законне право захищатися, в тому числі завдаючи ударів по агресору на його території".
Що кажуть аналітики
Видання The Guardian, аналізуючи події в Курській області, написало, що червоні лінії Путіна – це лише слова, а Росія не така вже й сильна, як здається.
Що стосується військової стратегії, я залишаюся трохи спантеличеною, але як політична стратегія вона була дуже успішною,
– запевнила американська науковиця, яка досліджує питання війни Росії в Україні, Джейд Мак-Глінн.
Видання також зауважило, що експерти переважно скептично сприймали цінність "прориву" у Курській області. Та все змінилось, коли вони побачили "прогрес на місці".