Бойовики і росіяни хочуть у Мінську узгоджувати зміни до Конституції України
Ватажки донецьких бойовиків запропонували Україні обговорити поправки до Конституції. Там заявили, що закріплення особливого статусу є важливою умовою для "мирного співіснування". Ідею бойовиків вже підтримали їх куратори з Росії.
Про необхідність узгодження змін до Конституції України заявила представниця незаконного угруповання Наталія Ніконорова, пише ТАСС.
Зверніть увагу: Особливий статус Донбасу: як це грає "на руку" Путіну
На її думку, Україна має узгоджувати зміни Конституції з терористами.
Будь-які односторонні неузгоджені зміни до Конституції України не можуть бути визнані виконанням комплексу заходів і є прямим і грубим порушенням домовленостей,
– заявила вона.
Бойовики очікують, що на найближчій зустрічі контактної групи в Мінську 18 грудня їм вдасться погодити всі правки до українського законодавства. Також Ніконорова додала, що зміни законів "не можуть бути торгом".
Києву слід нарешті усвідомити, що особливий статус не є предметом для торгу – це важлива умова нашого подальшого мирного співіснування,
– додала вона.
Підтримку ідеї бойовиків вже висловили у Росії. Зокрема, про це заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков. Він підкреслив, що зміни до української Конституції потрібно перевіряти на відповідність мінським угодам.
"Проєкт змін про децентралізацію потрібно детально аналізувати, перевіряти на відповідність мінським угодам і формулі Штайнмаєра", – заявив Пєсков.
Володимир Зеленський 16 грудня зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про зміни до Конституції щодо децентралізації. У ньому немає інформації про особливий статус Донбасу.
Рада 12 грудня продовжила ще на рік дію закону про особливий статус Донбасу. Закон спрямований на створення додаткових часових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН.
Що відомо про мінську зустріч 18 грудня? На ній планують узгодити уточнені списки для обміну полоненими та визначити дату припинення вогню на Донбасі.