Вони не дали повторити Гостомель у Василькові, – мама "Джуса" розповіла про боротьбу сина

29 серпня 2023, 17:29
Читать новость на русском

Джерело:

Новини. LIVE

29 серпня відбулося прощання із легендарним українським льотчиком "Джусом". Мама загиблого пілота розповіла, як її син у перші дні повномасштабного вторгнення став на захист України.

М️ама відомого українського льотчика "Джуса", який загинув внаслідок авіатрощі на Житомирщині, розповіла про перші дні повномасштабної війни свого сина. За її словами, бригада Андрія Пільщикова не дала повторити гостомельський сценарій у Василькові.

Дивіться також Більшість загинули, а хто вижив – отримали інвалідність: історія роти мобілізованих з Донецька

З перших секунд був у вирі подій

Пані Лілія зазначила, що її син був готовий до війни і з перших днів боронив державу. Спочатку він став на захист України як піхотинець – захищав базу у Василькові, а вже потім отримав дозволи на польоти.

Він з перших секунд був у бригаді. Вони в перші дні самі приймали рішення. Вони не дали повторитися у Василькові Гостомелю. Далі вони вже там відновились на польотах, і пішла вже льотна робота. Перші хлопці злетіли, забрали літаки, а далі вже вони захищали землю, щоб ворог не підібрався до Києва,
– сказала жінка.

Мама "Джуса" розповіла, що її син дуже хотів, щоб українська авіація була "на рівні, як у Штатах". Тому важливо після його смерті не забувати про військові потреби України. Зокрема, й про F-16, якими так сильно марив Андрій Пільщиков.

У Києві попрощалися із легендарним пілотом

  • Попрощались з українським льотчиком, капітаном 40 бригади тактичної авіації у соборі, який розташований у Києві за адресою: вулиця Микільсько-Слобідська, 5.
  • Найближчі люди пілота були у соборі. Зокрема, у храмі перебувала дівчина загиблого пілота Меланія Подоляк. Орієнтовно об 11:00 вже почалась церемонія відспівування Андрія Пільщикова. У соборі було багато священників та сотні людей, які прийшли попрощатись.
  • Варто зауважити, що 29 серпня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук посмертно надав військові звання загиблим пілотам.