Протести на підтримку Навального: у Росії жорстоко затримували людей – фото, відео
У російських містах 31 січня поновились протести на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Мітингувальники вийшли на вулиці з вимогою звільнення політика.
Джерело: 24 канал
31 січня на протести у Росії вийшло більше людей аніж минулого тижня – 23 січня. Ще до початку мітингів на протестувальників вже чекали ОМОНівці.
До теми Снігові бої та сутички біля СІЗО: як Росія протестувала за Навального – фото, відео
Москва
Цього разу мітингувальники почали збиратися на Чистих ставках. Саме там силовики ОМОНу і почали затримувати людей. За словами очевидців, силовики на власний розсуд зупиняють і затримують перехожих, не пояснюючи причин. Людям навіть не дозволять перебувати на вулицях по троє – їх одразу ведуть в автозаки. Загалом у Москві затримали 1167 людей – це найбільше з усіх міст.
Також у столиці Росії перекрили виходи і входи із 8 станцій метро. Їх повністю оточили силовики.
Перші затримання в Росії / Фото "МБХ медиа", "Медуза"
До речі, під час протестів у Москві спалахнув автомобіль силовиків. Наразі не відомо, що саме спричинило пожежу.
Автомобіль правоохоронців у Москві погасили / Фото телеграм-канал Baza
Санкт-Петербург
Протестувальники у Петербурзі збиралися біля будівлі Театру юного глядача. Загалом на протест прийшли 400 – 500 людей. Правоохоронці затримували протестувальників з плакатами.
Згодом на Сінній площі помітили автозаки Росгвардії та військових. Силовики повністю перекрили центр міста та прилеглі станції метро.
Протести у Петербурзі / Фото "МБХ медиа", "Медуза"
Челябінськ
У Челябінську силовики били людей кийками та затримують активістів. ОМОНівці намагалися не пустити натовп на Проспект Леніна. Для розгону протестувальників навіть залучили спецназ.
Протести у Челябінську / Фото "Медуза"
Хабаровськ
У Хабаровську на акції в підтримку Олексія Навального в центрі міста зібралися кілька десятків людей. Однак силовики одразу ж почали затримувати їх. До автозаків потрапили не лише протестувальники, але й журналісти.
Владивосток
У Владивостоці кілька десятків учасників акції зібралися в центрі міста. Щоправда, акція тривала лише півтори години. Звісно, і там не минулося без затримань.
Пізніше люди вийшли на лід Японського моря. Протестувальники водили хороводи й скандували: "Путін – злодій", "аквадискотека", "Свободу Навальному!". Кілька співробітників ОМОН також зійшли з берега, щоб розігнати людей.
Правозахисники повідомляють, що ОМОНівці затримали понад 100 людей.
Протестувальники у Владивостоці вийшли на лід Японського моря: дивіться відео
Іркутськ
В Іркутську акція протесту зібрала приблизно 300 людей. Їх оточили силовики. Пізніше співробітники міліції все ж пропустили натовп, учасники акції прийшли до будівлі обласного уряду.
Жінка літнього віку під час протесту кричала силовиків за те, що вони затримали її сина. Згодом її забрала швидка.
В Іркутську жінку забрала швидка: дивіться відео
Затримання в Іркутську: дивіться відео
Кемерово
А от у Кемерові влада вирішила грати на випередження і завчасно перегородила місце збору учасників акції. Причиною цьому стало нібито прибирання снігу. Найближчі магазини, аптеки та салони зв'язку закриті.
У Кемерові перегородили місце збору учасників акції / Фото "Сибирь. МБХ медиа"
Новосибірськ
У Новосибірську на вулиці вийшли понад 5 000 людей. Активістів переслідували силовики на автозаках.
Протести у Новосибірську: дивіться відео
Єкатеринбург
В Єкатеринбурзі силовики затримали чоловіка за те, що він встромив у землю плакат адресований Володимиру Путіну. У ньому мовилося "Пора провести обшуки у голові президента".
Загалом на акцію протесту вийшли понад 7 000 осіб. Цікаво, що ще минулого тижня їх було 5 000. Очевидці повідомили, що протестувальники відступили від бійців ОМОН на лід.
Як відбувалися затримання протестувальників
У Москві до протестувальників доєдналася Юлія Навальна. Одразу через кілька хвилин її затримали силовики. Навальну відвезли у поліцейських відділок у Новій Москві. До слова, під час затримання правоохоронці не представилися та не показали своїх посвідчень, як цього вимагає закон.
Дивіться відео затримання Навальної:
Під час затримань силовики використовували електрошокери, кийки, сльозогінний газ і табельну зброю. Крім того, у Челябінську правоохоронці ледь не задушили чоловіка – вони сіли йому на обличчя. Протестувальник казав, що він не може дихати і просив, аби його відпустили.
У Челябинську силовики сіли на протестувальника: відео
В Уфі силовики жорстоко затримали пенсіонерку – 5 правоохоронців тягли жінку по снігу до автозака. У Ростові-на-Дону чоловіка, який намагався втекти, повалили на землю та почали сильно бити кийками.
Дивіться відео затримання в Уфі:
У Ростові-на-Дону жорстоко побили протестувальника: відео
У Петербурзі протестувальники намагалися добратися до будівлі міського парламенту. Коли учасникам акції це вдалося, ціла армія ОМОНу почала бігти до Маріїнського палацу і відтісняти людей.
Омонівці біжать до Маріїнського палацу: відео
До речі, у Санкт-Петербурзі затримали репера Оксімірона, який вийшов на протест у свій день народження.
У Казані, на території Кремля, силовики затримали понад сотню людей. З них зірвали захисні маски та змусили сидіти на снігу.
У Казані жорстоко затримали активістів / Фото телеграм-канал Baza
Силовики змушували людей сидіти у снігу / Фото телеграм-канал Baza
Протестувальники прийшли під СІЗО, де утримують Навального
Учасники акції наблизилися до СІЗО "Матросская тишина", де перебуває Навальний. Силовики одразу утворили "кордон" біля будівлі і почали затримувати протестувальників. Однак росіяни і далі продовжували прибувати під СІЗО.
Поліція направила туди додаткові сили, а ДАІ перекрила рух транспорту на вулиці Матросская тишина.
У яких містах найбільше затриманих
- Москва – 1167;
- Санкт-Петербург – 862;
- Красноярськ – 194;
- Нижній Новгород – 138;
- Твер – 123;
- Владивосток – 122;
- Новосибірськ – 103;
- Новокузнецьк – 90;
- Перм – 83;
- Ростов-на-Дону – 69;
Росія знову вийшла на протест: дивіться відео
У Росії поновилися протести: дивіться відео
Штаб Навального заявив про завершення протесту
Близько 16:30 за київським часом штаб Навального заявив про завершення протесту. Там наголосили, що цього разу "акція відбувалася скоординованого і це дало результат".
Ми пройшли величезними колонами по центру міста, дійшли до СІЗО, яке найбільше охороняється у Москві, і зажадали звільнити Олексія Навального. Впевнені, що він нас чув,
– мовиться у повідомленні.
Чому в Росії відбуваються протести?
Річ у тім, що Навального затримали одразу після прильоту до Росії. Перед тим він лікувався у Німеччині від отруєння "Новачком". Опозиціонера взяли під варту та хочуть змінити його умовний термін у справі "Ів-Роше" на реальний. Людей це обурило, тому вони вийшли на протести.
У Росії поновились протести: дивіться відео
Протести в Росії: головне
- Протести у російських містах спалахнули 23 січня. Тоді на вулиці вийшло понад 100 тисяч росіян. Епіцентр подій зосередився у Москві.
- Силовики затримували людей та навіть били їх. У результаті затримали понад 3,8 тисячі протестувальників.
- Натомість демонстранти відповідали ОМОНівцям сніжками.
- Люди навіть прийшли до СІЗО, де утримують Навального, вимагаючи його звільнення. Згодом сутички із силовиками виникли й там.