Вироки активістам і санкції проти Лукашенка: ситуація в Білорусі 29 вересня – фото, відео
Вже майже 2 місяці поспіль білоруси виходять на масові протести проти режиму Лукашенка. Так вони висловлють свою незгоду з результатами президентських виборів, що відбулися у країні 9 серпня. 23 вересня відбулася таємна інавгурація Лукашенка, після чого протести спалахнули з новою силою.
Про те, що відбулося протягом 52-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Актуально Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео
Протести в Білорусі 29 вересня:
Зустріч Тихановської з Макроном
Цікаво П'ятдесят днів боротьби: що вдалося досягти протестувальникам у Білорусі
Для білорусів подією дня безумовно стала зустріч лідерки опозиції Світлани Тихановської з президентом Франції Еммануелем Макроном у столиці Литви Вільнюсі.
- Лідер Франції висловив повагу всім білорусам і подякував їй за сміливість. Він також пообіцяв посприяти налагодженню діалогу між опозицією та режимом Лукашенка.
- Вже після зустрічі Тихановська повідомила, що отримала від Макрона обіцянку допомоги в переговорах щодо врегулювання політичної кризи та звільнення політв'язнів режиму Лукашенка.
- На думку Тихановської, Франція, як одна зі старих демократій, прекрасно все розуміє. Також вона вважає важливим залучення європейських країн до ситуації в Білорусі.
Світова спільнота вимагає звільнити Колесникову
Законодавці з 29 країн світу вимагають від Лукашенка звільнити Марію Колесникову та інших політичних в'язнів. Під відповідною заявою підписалися конгресмени США, парламентарі з України, Молдови, Фінляндії, Польщі, Бельгії, Румунії, Нідерландів, Словаччини, Італії та інших країн.
У Гомелі затримали багатодітну маму
У Гомелі затримали маму п'ятьох дітей. Її чоловіка затримали ще 27 вересня за участь у мирних протестах. Старшого сина відмовилися призначити опікуном братів та сестер, аргументуючи це тим, що наразі він безробітний, тому дітей відправили у притулок.
Tut.by більше не ЗМІ
Влада Білорусі позбавила статусу ЗМІ опозиційне видання Tut.by. Після чотирьох попереджень видання з 1 жовтня позбавлять ліцензії. Однак у Tut.by вже заявили, що працюватимуть як інтернет-ресурс.
Лукашенка "номінували" на премію миру
Білоруський телеканал "ОНТ" опублікував новину, що Лукашенка нібито номінували Лукашенка на Нобелівську премію миру. Згодом виявилося, що цю інформацію вигадали журналісти сатиричного новинного сайту "Панорама".
Санкції проти Лукашенка
Канада і Велика Британія запровадили санкції проти Лукашенка, його сина Віктора та низки білоруських чиновників. Причина порушення прав людей.
Суд над протестувальниками
У Білорусі відбувся суд над двома чоловіками з міста Молодечне, які під час протестів намагались звільнити активіста від бійців ОМОНу. Їх засудили до трьох років ув'язнення в колонії загального режиму.
Під час бійки чоловіки буцімто застосовували насильство проти ОМОНівців, у відповідь один з силовиків навіть дістав пістолет.
- Євстегнєєв повністю визнав свою провину. Він пояснив, що втрутився у бійку з ОМОНом, бо почув крики жінки біля міліцейського мікроавтобуса. Чоловік подумав, що їй роблять боляче, тому підбіг до бійця ОМОНу і "прихопив його рукою". Через тиск натовпу і через те, що хлопець підвернув ногу, Євстегнєєв разом з силовиком впали на землю.
- Водночас Пєсков визнав свою провину частково. Він розповів у суді, що почув на вулиці крики на кшталт: "Врятуйте, допоможіть!". Потім чоловік побачив бійку, в якій "ОМОНівець тиснув на людину", тому Пєсков вирішив втрутитись. Чоловік розповів, що хотів лише припинити цей конфлікт, бо там були присутні діти, а сама бійка відбувалась в громадському місці.
Дивіться бійку ОМОНу та протестувальників у Молодечному:
У Гомелі доцентку університету Наталю Суслову засудили до 8 діб арешту. Все через участь в акціях протесту. Студенти прийшли підтримати свою викладачку, але їх не впустили в залу суду.
Наталя Суслова / Фото TUT.by
Акції студентів
В Білорусі кожного дня вже традиційно відбуваються цікаві акції протесту серед студентів.
Акція студентів БДУІР: дивіться відео
Ще одна акція протесту студентів у Мінську:
Водночас жителі Серебрянки влаштували флешмоб. Його посил в тому, що "скоро весь народ буде побитий, але не зломлений".
Флешмоб протестувальників / Фото TUT.by
Протести в Білорусі: що треба знати
- 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Втім, екзитполи та незалежні експерти повідомили про зовсім інші результати: згідно з ними, президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
- Обурені виборці почали виходити на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів.
- Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені, а ще тисячі – затримані.
- З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
- 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну інавгурацію, яку, всупереч національному законодавству, не показували по телебаченню.