Протестувальники кажуть, що акції протесту триватимуть
Понад 2 тисячі чорнобильців та афганців зі всієї України з'їхалися на мирну акцію протесту під Кабмін. Про її проведення мітингувальники попереджали за місяць. Та мирно нагадати чиновникам про соціальну несправедливість не вдалося.
Протестувальники хотіли поставити намет, однак людей одразу ж оточив спецпідрозділ "Беркут". Одному з учасників акції протесту під час штовханини стало погано.
Беркутівці намети демонтували, апаратуру встановити не дозволили. Втім, мітингувальники мають намір "достукатися" до чиновників у будь-який спосіб. Навіть екстремальний.
"Я тут зараз візьму вєрьовку і повішусь тут", - погрозив чорнобилець з м. Біла Церква Іван.
Чорнобильці з Донецька із чорними стрічками. Вони у жалобі за покійним шахтарем Геннадієм Конопльовим, який голодував й ввечері у неділю помер під час знесення наметового містечка.
"Вони дзвонили, що вони там серед голодуючих, там знову поставили палатки, продовжують голодувати, поки не виконають наші вимоги", - сказав чорнобилець з Донеччини Володимир.
Обурені люди спробували перекрити вулицю Грушевського, однак беркутівці відтіснили людей на тротуар та оточили. Під час сутичок учасники акції протесту відчули запах сльозогінного газу.
"Були численні спроби, так би мовити, підірвати інформаційний простір гучними заявами про те, що, нібито, міліція застосовує силу, застосовує спеціальні засоби, такі як сльозогінний газ. Всі ці гучні заяви не відповідають дійсності і є прямою провокацією", - каже речник ГУ МВС м. Києва Володимир Дмитренко.
Тим часом у Донецьку 11-ий день голодування чорнобильців. Комендант містечка шукає правди у столиці.
"Ми не збираємося цю акцію припиняти, те, що ми почали, треба довести до кінця", - каже комендант наметового містечка голодуючих у м. Донецьк Володимир Деркач.
До чорнобильців та афганців ніхто із владних кабінетів не вийшов. А тому акції протесту триватимуть, обіцяють невдоволені.