Це дуже непокоїть Путіна: навіщо диктатору єдина валюта БРІКС

26 серпня 2023, 11:46
Читать новость на русском

На саміті БРІКС кремлівський диктатор Владімір Путін заявив про бажання створити нову "єдину валюту" для розрахунків групи країн, яка замінить долар. Водночас міністр фінансів ПАР не сприйняв серйозно слова російського узурпатора.

Створення "спільної валюти" передбачає заснування центрального банку, а це спричинить втрату незалежності у монетарній політиці. Одіозне рішення Путіна 24 Каналу прокоментував грузинський політолог Гела Васадзе.

Читайте також Партнери Путіна посилюють "багатополярність світу": що означає розширення БРІКС на 6 нових країн

"Щодо "єдиної валюти" не все так однозначно, адже кожний говорить про те, що у нього болить. У Путіна дуже сильно болить питання щодо валютних розрахунків, адже він дуже люто й активно закликав до відмови від долара", – мовив грузинський політолог.

Чому Путін хоче створити "єдину валюту": дивіться відео

Продають папірці

На тлі масових антиросійських санкцій Індія і Росія здійснюють розрахунки в рупіях за нафту. Завдяки тому, що росіяни продають нафту в рупіях у них їх накопичилося дуже багато. Але неочікуваність така, що Центробанк Індії забороняє міняти рупії на долари.

Тобто отримати долари за рупії не вийде. У результаті Росія опинилася у цікавому положенні – на рупії росіяни можуть купити індійські короткострокові чи довгострокові обов'язки, за які також отримають рупії. От і все, що потрібно знати про їх відмову від долара,
– зазначив Васадзе.

У цілому країнам, які купують сировину у Росії достатньо вигідно торгувати своєю валютою. Купив реальні енергоносії, а продав або свої товари, або просто папірці.

Відносини Індії та Росії: останні новини

  • Індія запросила Путіна на саміт G20, який відбудеться восени 9 – 10 вересня у Нью-Делі. Політтехнолог Борис Тизенгаузен відзначив, що причиною такого рішення стали гроші. Індія нарощує торговельні відносини з країною-агресором.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Індія активно купує російську нафту. Країна-агресор пішла на поступки, зокрема розрахунок проводять у рупіях, а також за зниженими цінами.
  • Міжнародний оглядач Іван Яковина переконаний, що Індія не рятувала Росію, торгуючи з нею нафтою. А навпаки, втягнула країну-агресорку в дуже тяжку ситуацію, адже розраховувалася з нею за нафту рупіями.