Про це 24 Каналу відзначив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Індія нарощує торговельні відносини з країною-агресоркою.

Дивіться також На саміті G20 в Індії "очікують на Путіна": чи запросили туди Україну

Співпраця Росії та Індії

За словами Бориса Тизенгаузена, Росія увійшла в трійку торговельних партнерів Індії і цього року в 4 рази наростила об'єми. Щодо грошового еквіваленту, то тут мовиться про 27 мільярдів доларів.

"На першому місці – Китай, це 41 мільярд. На другому – США, де 30 мільярдів. Росія за об'ємами торгівлі наблизилася до США, хоча раніше займала 16 місце серед торговельних партнерів Індії", – сказав він.

Натомість Індія наростила свій торговельний обіг в Росію у 2,6 разів. Не виключено, що такими темпами Росія може вийти на друге місце.

Борис Тизенгаузен про саміт G20 в Індії: дивитись відео

Позиція щодо України

Україну на саміт G20 поки не запросили. Політтехнолог припускає, що в контексті такої торговельної співпраці це могла бути ініціатива Росії.

Росія в цьому контексті може попросити не запрошувати Україну, щоб не провокувати якогось там Лаврова чи ще когось і в даному випадку Індія погоджується. Мир, дружба, жуйка – гроші не пахнуть,
– пояснив Тизенгаузен.

Співпраця Росії та Індії: основні новини

  • Про участь Росії у саміті G20 мовилося ще у березні. Тоді Кремль заявив, що Путін візьме в ньому участь. Утім, закордонні видання припускали, що російський диктатор відправить туди когось іншого. Приміром, Сєргєя Лаврова, якого вже відверто висміювали за попередні виступи.
  • З 2022 року Індія активно купує російську нафту. А в наслідок повномасштабної війни Росії проти України, є можливість отримати суттєву знижку. Питання було у санкціях – офіційно Індія не зробила заяв.
  • У березні йшлося про те, що Індія продовжує закуповувати зброю в Росії. А досі вона зберігає нейтралітет у позиції війни в Україні.