Про це в ефірі 24 Каналу заявив міністр закордонних справ України у 2007 – 2009 роках Володимир Огризко. Він наголосив, якщо Індія хоче надалі думати про свою безпеку, то від російського металобрухту треба відмовлятися.

Дивіться також Захід може здобути нового потужного союзника

Індія поки балансує

Утім, Індія залежить від Росії, але водночас намагається балансувати між Заходом, відзначив спікер.

"Вона не може піти проти колективного Заходу. Якщо вона купуватиме нафту не за 60 доларів, а за 65, вона отримає санкції. А ті санкції будуть ще більше поглиблювати проблеми, які є в Індії", – сказав Огризко.

Володимир Огризко про обурливу заяву Індії щодо війни в Україні: дивитись відео

Проблема Індії – бідність народу

Багато мільйонів жителів Індії живуть за межею бідності, відзначив ексміністр закордонних справ. І це проблема безпосередньо тамтешнього уряду і його бездіяльності, а не Заходу.

Дуже легко звинувачувати всіх у власних прорахунках. Мабуть, все-таки індійському уряду треба думати про те, як вирішувати свої внутрішні проблеми, використовуючи свої наявні інструменти,
– відзначив Володимир Огризко.

Так, 15 березня на саміті G20 представник Індії Амітабх Кант заявив, що наразі занадто багато уваги приділяється війні в Україні, натомість варто звернути увагу на проблеми бідності. Він наголосив, що світ має рухатися далі.

"Дуже шкода, що в Індії є люди, які ставлять на одну дошку агресивну Росію та Україну, яка стала жертвою цієї агресії. Відносно цинізму в політиці нічого нового немає. Кожна країна буде виправдовувати свою цинічну політику красивими словами. Насправді йтиметься про банальні прибутки своїх власних компаній", – прокоментував експерт.

Співпраця Індії та Росії: що відомо

  • Попри санкції, Індія продовжує співпрацювати з Росією. Зокрема, найближчим часом між країнами має бути оформлений договір про купівлю протикорабельних ракет BrahMos – експортних версій російських "Оніксів". Ці ракети виготовляють на спільному індійсько-російському підприємстві, яке розташоване в Індії. Вартість угоди – 2,5 мільярда доларів.
  • З 2022 року Індія активно купує російську нафту із суттєвою знижкою. Це один із наслідків повномасштабної війни Росії проти України. За даними анонімних джерел, влада Індії закликала банки та трейдерів слідувати правилам, які пов'язані з санкціями. Водночас офіційної заяви щодо підтримки санкцій проти Росії влада Індії не надавала.
  • Раніше повідомлялося, що Владімір Путін може відвідати саміт G20, який пройде у вересні в Індії. У Кремлі поки що не заперечують таку можливість, хоча сам його очільник ще не ухвалив остаточного рішення.