Путін живе у викривленій реальності: Давидюк назвав 3 головні тези диктатора на саміті G20
Владімір Путін з ласки індійського прем'єра отримав можливість виступити на саміті G20. Щоправда, свою промову диктатор виголосив, не виходячи за межі своєї резиденції, в якій його часто заносить на відірвані від реальності небилиці.
Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він зазначив, що з промови Путіна можна зробити висновок, що той живе у викривленій реальності, роками витворюваній у Росії.
Дивіться також Важливий сигнал: чому Байден та Сі відмовились від участі в саміті G20 з Путіним
Про що патякав Путін на G20
На думку Давидюка, ключовими в промові Путіна були 3 думки:
По-перше, диктатор повторював свою обіцянку постачати зерно до Африки безплатно, яка вперше прозвучала ще під час виходу Росії із зернової угоди. Водночас ця заява відбулася на тлі публікації розслідування про те, що російська армія напередодні вторгнення закуповувала вантажівки для вивезення українського зерна.
"Росія готувала масовий геноцид українців, намагаючись повторити те, що було в 1930-х роках. Тому коли Путін каже, що вивозитиме зерно до Африки безплатно, то ми це вже бачили за часів Радянського союзу, коли українці помирали від нестачі хліба", – зауважив політолог.
Старий диктатор живе минулим
По-друге, Путіну не дає спокою, зокрема й Революція Гідності, що призвела до втечі з України узурпатора Віктора Януковича. Ця гіперфіксація російського диктатора на минулому наочно виказує в ньому старого діда, якому немає місця в сучасному світі.
"Весь біль Путіна – це минуле. Розпад Радянського союзу, бомбардування Сербії військами НАТО, "переворот в Україні" – Путін не може знайти собі місця й роками згадує ці події", – зазначив Давидюк.
Також в недалекому майбутньому до цього переліку диктатора додасться ще й перемога України над російськими окупантами, тож Путін зможе ще 20 років згадувати про цю "несправедливість", якщо звичайно житиме ще стільки часу.
Микола Давидюк про виступ Путіна на G20: дивіться відео
По-третє, Путін навіщось згадав, що хоче "мирних переговорів" з Україною, при цьому знищивши в кривавих атаках на Авдіївку тисячі російських солдатів. Як саме такі дії засвідчують його бажання миру, воєнний злочинець звичайно ж не пояснив
"Україна хоче перемоги (а не переговорів – 24 Канал). Адже переговори з окупантом, допоки той перебуває на нашій території, означають капітуляцію. При цьому Путін демонструє свою "миролюбність", виступаючи проти вбивств у Секторі Гази. Він хвора людина", – щиро висловився політолог.
Росіяни – співучасники злочинів Путіна
Водночас бачачи весь трагізм російської агресії, громадяни Росії не роблять практично нічого для того, щоб посунути Путіна з Кремля.
"Сьогодні технології дозволяють (боротися за владу за відсутності адмінресурсів – 24 Канал). В Сполучених Штатах конгресменом став хлопець, який знявся у фільмі “Сільська елегія”. Кіноактор просто взяв і виграв. Невже в Росії немає кіноакторів, зірок спорту чи представників еліти (які б могли поборотися за владу – 24 Канал)?" – поставив питання Давидюк.
Іншим яскравим прикладом перемоги технології над традиційними політиками є обрання президентом Аргентини Хав'єра Мілея. В нього не було адмінресурсу та часу на телебаченні, але завдяки ефективному використанню соцмереж він зумів здобути переконливу перемогу над представником уряду.
У Росії мала б бути хоч одна порядна людина, що могла б "зайти" на ці президентські вибори (2024 року – 24 Канал) і виграти, або принаймні "розкачати" ситуацію і делегітимізувати Путіна. Але є підозра, що таких людей у Росії немає, і все те, що говорить Путін, влаштовує росіян,
– припустив політолог.
Оскільки ніхто публічно не висловлює незгоду зі словами кремлівського диктатора, можна вважати, що він фактично репрезентує думку усіх росіян. І що викривлений світогляд Путіна є для громадян Росії "нормою".
Найважливіші події глобальної політики: останні новини
- Всередині листопаду відбувся довгоочікуваний візит Сі Цзіньпіна до Сполучених Штатів. Оглядачі зазначають, що в цілому зустріч китайського та американського лідерів пройшла успішно, що було аж ніяк не в інтересах Кремля.
- Водночас позитивні зрушення відбулися у перемовинах між Ізраїлем та ХАМАС. Сторони наблизились до угоди про обмін заручниками, який може розпочатися вже незабаром. Але попри це, після проведення обміну бойові дії, імовірно, продовжаться.
- Водночас геополітична ситуація всередині Європи залишається складною. Країни ЄС наближаються до консенсусу щодо реформи та розширення блоку. Водночас Угорщина все ще може заблокувати обидва цих рішення своїм вето.