Про це ідеться в новому звіті міжнародної юридичної компанії з прав людини Global Rights Compliance (GRC). За їхньою інформацією, Росія активно готувалася викрасти запаси українського зерна, адже метою було заморити українців голодом.

До речі Відновлення зернової угоди: кому воно вигідніше – Росії чи Україні

Росія готувалась ще у 2021

Згідно з новими даними, коли російські танки перетнули кордон України у лютому 2022 року, окупанти навмисно націлилися на багаті зерном райони та інфраструктуру з виробництва продовольства.

Як зазначають експерти, ще наприкінці грудня 2021 року, російський оборонний підрядник почав закупати вантажівки для перевезення зерна, а також три нові 170-метрові суховантажні судна. На думку фахівців – це свідчить про план розкрадання українського продовольства "у безпрецедентних масштабах".

Окупанти крали зерно

Окрім цього, менш ніж за тиждень після вторгнення Росія почала захоплювати українські ферми. Тоді щодня окупанти експортували 12 тисяч тонн зерна з окупованих територій.

Росію чекає покарання

Мета дослідження, яке провели фахівці GRC полягає в тому, щоб надати Міжнародному кримінальному суду докази, що Росія хотіла використали голод, як інструмент війни. Зазначається, що це дозволить почати перше в історії судове переслідування такого роду.

Партнерка Global Rights Compliance Катріона Мердок каже, "Дуже ймовірно", що Росію визнають винною. І тоді Міжнародний кримінальний суд у Гаазі зможе видати Путіну ще один ордер на арешт.

Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, беручи в облогу цивільне населення і руйнуючи критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розкрадання української сільськогосподарської продукції,
– сказала Мердок The Independent.

Вона додала, що Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та атакувала сільськогосподарський сектор України, використавши це як інструмент війни.

Не тільки Путіна в Гаагу: Лукашенко може отримати ордер

  • До прокуратури Міжнародного кримінального суду передали другу частину комунікацій щодо причетності Алєксандра Лукашенка та його спільників до воєнних злочинів в Україні. Зокрема, мовиться про незаконне переміщення українських дітей.
  • За даними білоруського опозиціонера Павла Латушка, з тимчасово окупованих територій України з понад 20 міст та населених пунктів вивезено понад 3000 українських дітей. З них, за нашими оцінками, 2100 – це діти.
  • Латушко зазначив, що серед них також є діти-сироти. Командою Народного Антикризового Управління встановлено вже конкретні особисті дані 37 українських дітей, яких незаконно вивезли.