Путін намагається залучити до виборів проукраїнський електорат, – експерт
Заява Путіна про повернення військової техніки з окупованого Криму – боротьба на президентській кампанії. Путін зараз намагається не дотискати Україну, а навпаки трохи відіграти назад, оскільки в Росії втомились від війни. Але Москва створює для себе небезпечний прецедент.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Читайте також: Ви не змусите полюбити так звану "нову батьківщину" – палка промова українця у кримському суді
За його словами, Путін розуміє, що, з одного боку, значна частина українців проживає в Росії, з іншого – багато росіян орієнтовані на Україну. Тому він вирішив підіграти дружньою картою.
Хоча, згідно з російською соціологією, українці після американців – ворог №2, насправді в росіян іде втома від війни, і їхні настрої перейшли в антивоєнне русло. Тому президент РФ намагається залучити проукраїнський електорат Росії і довести його до виборчих дільниць,
– вважає Давидюк.
Як зазначає експерт, якщо Путін так уже хоче показати свої добрі наміри, то треба повертати дитячий табір для відпочинку "Артек", захоплену окупантами українську приватну нерухомість, банки, запаси НБУ, культурну спадщину – музеї.
Згідно з викривленою логікою Путіна – повернути нам військову техніку з Криму – фактично металобрухт, наступним він має віддати нам Януковича, як "кращого менеджера". Коли сміття намагаються віддати під приводом великого досягнення, то, можливо, в Росії це спрацює, а в Україні над цим посміялися. Ми потім заберемо все разом,
– зазначає Микола Давидюк.
Водночас, зауважує експерт, російські політики, які перебувають в орбіті Путіна, продовжують далі розігрувати стару імперську карту, пропонуючи розірвати Договір про дружбу. Але, наголошує політолог, цими прецедентами про невизнання кордонів Росія дограється, що її східна територія буде розграбована країнами-сусідами, приміром, Китаєм чи Японією.
Москва зараз грається з невизнанням кордонів України, але це може створити прецедент, що інші країни-сусіди відбиратимуть територію Росії, використовуючи ситуацію, яку створили самі ж російські політики,
– вважає Давидюк.
При цьому політолог вважає, що Крим буде знову українським після зміни влади в Росії. Нинішня, за його словами, так вже заплямувала руки в крові, що повернути Крим дорожче, ніж залишити.
"Новий керівник РФ може підняти добробут населення. Тому що з поверненням Криму Україні відразу знімаються антиросійські санкції, заходять іноземні інвестиції в Росію. Так звані плани компромісу, які закидають Україні проросійські агенти різного рівня, – це плани української капітуляції, написані в Москві. Крим для Кремля став головною політичною точкою, і вся велетенська Росія крутиться навколо маленького українського півострова", – наголошує Микола Давидюк.
Нагадаємо, Путін заявив, що готовий передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму, яка перебуває у жалюгідному стані. За його словами, Росія готова передати військові кораблі України, які в Криму ще є, і авіаційну техніку, бронетехніку, яка "перебуває вся в такому жалюгідному стані". При цьому склад боєприпасів, який зберігається у Криму, Росія не готова передати українській армії.
Водночас відомий своєю антиукраїнською позицією депутат держдуми Затулін запропонував денонсувати ключовий договір між Україною і РФ, який передбачає обопільне визнання кордонів. Йдеться про Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між РФ та Україною, згідно з яким Крим і Севастополь – частина України. Крім того, міністр закордонних справ РФ Лавров заявив, що Росія ніби поважає територіальну цілісність, але без Криму.
Більш детально про цілі Путіна щодо анексованого Криму читайте в матеріалі: "Добрий" Путін: як президент Росії хотів підставити Україну