Путін вигадав, як зірвати перемир’я, — Bloomberg
Сепаратисти на сході України останнім часом вели себе напрочуд тихо, але минулого тижня вони виступили з правками до Конституції України щодо статусу контрольованих ним регіонів.
Про це пише колумніст Bloomberg Леонід Бершидський.
"Правки практично не суперечать тексту Мінських угод, але їхня справжня мета — бути відкинутими українським урядом, що перетворить Донбас в зону перманентного замороженого конфлікту за зразком контрольованих Путіним регіонів Грузії", — йдеться у статті.
Як пише автор, у пропозиціях терористів відчувається рука Москви; вони написані з юридичною витонченістю і хитрістю, яких грубі і простуваті бойовики ніколи не виявляли.
Судячи з цих документів, Путін сподівається, що Київ відкине пропозиції бойовиків. Це дасть йому можливість сказати, що Україна порушила взяті на себе зобов'язання, і відмовитися від головної обіцянки, даної ним — про повернення південно-східного кордону України під контроль уряду до кінця року,
— зазначив Бершидський.
Автор наголошує, що бойовики наполягають на своєму праві (закріпленому мінськими угодами) створити "народне ополчення" з місцевими командирами, що дозволить армії окупантів зберегти свою зброю і, таким чином, контроль над регіоном.
"Поза всякими сумнівами, Путін хоче, щоб комісія відкинула пропозиції. Саме тому бойовики представили їх також міжнародній контактній групі. Путіну важливо переконати своїх іноземних опонентів, що Україна не хоче миру", — вважає журналіст.
Читайте також: Теорія ігор: найімовірніші сценарії поведінки Путіна в Україні
"Саме тому путінська пропаганда вчепилася в недавню заяву Порошенка про те, що Україна звільнить донецький аеропорт, частина території якого, згідно з умовами угоди, належить бойовикам. Путін хоче, щоб Захід втомився від войовничості Порошенка. Як тільки західні лідери продемонструють цю втому, він може заморозити ситуацію за сценарієм Придністров'я, Абхазії чи Південної Осетії", — констатував автор.
На його думку, Україні буде непросто уникнути здійснення цього кремлівського сценарію.
Нагадаємо, самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" сформулювали пропозиції щодо реформи Конституції України. Бойовики вимагають особливий правовий статус окремих районів Донбасу, створення загонів народної міліції, офіційний статус російської мови, особливий економічний режим.
Крім того, терористи пропонують провести позачергові вибори голів місцевих органів влади протягом двох місяців з дня набрання чинності відповідного закону України.