Путіну не по зубах Україна, тому він ухопився за Білорусь, – Шушкевич про "злиття" з Росією

23 квітня 2021, 20:35
Читать новость на русском

Володимир Путін прагне, щоб Україна змінила своє ставлення до Росії, проте йому це не вдається. Зрештою Кремль активно почав розвивати процес щодо утворення союзу із Білоруссю.

Водночас наразі громадяни та опозиція Білорусі налаштовані проти режиму Олександра Лукашенка. Про це розповів колишній голова Верховної Ради Білорусі Станіслав Шушкевич.

До теми Путін хоче бути збирачем земель слов'янських, – військовий експерт з Росії про союз із Білоруссю

"Путін хоче забрати Україну, але вона йому не по зубах, це міцна демократична держава. Тому він ухопився за Білорусь, робити її союзною", – сказав Шушкевич.

За словами ексглави парламенту Верховної Ради Білорусі, відповідний процес – це фікція, адже через режим країна вже давно стала союзною для Росії. Проте всі побачили, що Лукашенко фальсифікував вибори – 300 тисяч людей вийшли з протестом на вулиці, аби цьому протистояти, додав Шушкевич.

Тому (самопроголошена влада – 24 канал) придумала, що це американські спецслужби об'єдналися проти Білорусі та Росії і їм потрібно протистояти. Вони об'єдналися проти свого народу,
– сказав ексглава парламенту Білорусі.

Довідка. Олександр Лукашенко 17 квітня заявив, що на нього та його сім'ю готували замах, мовляв, причетні до цього – спецслужби Сполучених Штатів Америки та Польщі.

На думку Станіслава Шушкевича, наразі опозиції буде важко завадити утворенню союзу Білорусі та Росії, адже режим зробив їх зрадниками.

Станіслав Шушкевич про союз Росії з Білоруссю: дивіться відео

Союз Білорусі та Росії: коротко

  • Володимир Путін 2 квітня зателефонував Олександру Лукашенку, вони обговорили 25-ліття договору про Союзну державу зокрема.
  • Мовиться про конфедеративний союз Росії та Білорусі, який передбачає поетапно впроваджений єдиний економічний, валютний, військовий і політичний простори тощо.
  • 23 квітня самопроголошений президент Білорусі заявив, що завершити створення Союзної держави Росія та Білорусь можуть вже восени 2021 року. Залишилося одне нерозв'язане питання – об'єднання податкових систем.