Зеленський підписав закон про облаштування державного кордону: про що він

19 листопада 2019, 18:23
Читать новость на русском

Верховна Рада 30 жовтня підтримала проєкт закону щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону. Президент Зеленський підписав документ 19 листопада.

Цей закон вносить зміни до Земельного кодексу, Водного кодексу, закону "Про державний кордон України". Згідно з цими змінами Держприкордонслужбі надають у постійне користування земельні ділянки уздовж державного кордону, пише офіційний сайт президента.

Зверніть увагу! "Стіна" на кордоні України з Росією: яку шалену суму витратили на проєкт

Зауважимо, що документ ще у 2017 році подав тодішній прем’єр Володимир Гройсман, однак проголосували за нього вже депутати Ради IX скликання (288 голосів "за").

Як мовиться у пояснювальній записці, проєкт закону, зокрема, визначає розміри земельних ділянок, які надають органам прикордонної служби. На цих ділянках вони мають побудувати та утримувати:

– інженерно-технічні споруди,

– огорожі,

– прикордонні знаки,

– прикордонні просіки,

– комунікації;

Також мовиться й про інші об’єкти прикордонної інфраструктури, завширшки 30 – 50 метрів уздовж усієї лінії державного кордону.

Водночас цей законопроєкт звільняє прикордонників від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Відповідні зміни внесено до Земельного кодексу, Водного кодексу, Закону України "Про державний кордон України".

Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників, а також втрати, завдані обмеженням у землекористуванні та погіршенням якості земель.

Крім того, він сприяє забезпечення нацбезпеки та оборони, виконанню Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону. Тому його ухвалення закону значно підвищує захищеність державного кордону та ефективність його охорони.

Цікаво! Стіна на кордоні між Україною та Росією: у Сумській області не будують укріплення

Автору цього законопроєкту наголошують, що його мета – створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, передусім з Росії. Крім того, автори підкреслюють, що інженерне облаштування кордону – одне з головних завдань Державної прикордонної служби.

Закон має набути чинності з 1 січня 2020 року.