Рада попередньо схвалила законопроєкт про переселенців
Джерело:
Верховна РадаПарламентарі 1 грудня підтримали за основу законопроєкт №4487. Він передбачає уточнення поняття внутрішньо переміщених осіб та регулює їхні права.
Найпомітніша зміна торкнеться пенсіонерів з окупованих територій, які їздять за пенсією до підконтрольних районів.
Важливо Прифронтове Невельське через обстріли покинули майже всі жителі
Метою законопроекту є вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні. Зокрема, права на:
- соціальний захист,
- житло,
- освіту тощо.
Крім того, вперше на законодавчому рівні закріплюються повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування, координацію та реалізацію державної політики з питань внутрішньо переміщених осіб,
– наголосили на сторінці Верховної Ради у телеграмі.
Які саме зміни передбачає законопроєкт
Документ пропонує уточнити поняття внутрішньо переміщених осіб. Законодавча ініціатива має:
- скоротити термін ухвалення рішення про взяття на облік переселенців з 15 до 7 робочих днів;
- врегулювати права внутрішньо переміщених осіб на житло шляхом реалізації державних і місцевих програм;
- скасувати 6-місячний термін, на який відповідно до чинного законодавства переселенець забезпечується житлом для тимчасового проживання.
Що зміниться для пенсіонерів з окупованих територій
Найпомітніша зміна торкнеться пенсіонерів з окупованих територій, які їздять за пенсією до підконтрольних районів. Зокрема, пропонується збільшити термін відсутності переселенця за місцем проживання на підконтрольній території з 60 днів до 9 місяців, а в разі особливих причин – до 9 місяців.
Зверніть увагу! Згідно з чинним законодавством, якщо переселенець відсутній на підконтрольній території більш як 60 днів, його знімають з обліку і припиняють дію відповідної довідки.У випадку пенсіонерів на підставі цього припиняється виплата пенсій, поновити яку можна тільки при повторному взятті на облік. Водночас невиплачені за цей період гроші пенсіонери досі не можуть отримати, оскільки з 2014 року не затверджено порядок їх виплати. Додамо, що зараз вимога у 60 днів не діє через карантин.
Станом на січень 2021 року в Україні побільшало внутрішньо переміщених осіб з Донбасу і Криму, яких зареєстрували. Зараз їх стало майже на 26 тисяч більше. Відтак, загалом кількість зареєстрованих переселенців в Україні – майже 1,5 мільйонів осіб.