Рада вихідців з Донбасу не вплине на позицію РФ: Казанський про ініціативу Кравчука

5 жовтня 2020, 17:19
Читать новость на русском

Леонід Кравчук анонсував створення ради вихідців з Донбасу, яка буде напрацьовувати пропозиції для ТКГ. Проте, за словами представника Донецької області у ТКГ Дениса Казанського, створювати таку раду немає сенсу, тому що вона ніяк не вплине на позицію РФ.

Він зазначив, що проблема російської окупації є очевидною – РФ утримує частину території України і не збирається її віддавати. Після створення такої ради і обговорення відповідних питань, Росія навряд чи піде з української території. Про це Денис Казанський сказав в ефірі 24 каналу.

Читайте також Кравчук запропонував створити раду людей з Донбасу: чим вона займатиметься

Представник Донецької області у ТКГ наголосив, що перш за все проблему треба вирішувати на дипломатичному рівні – це має робити українська влада.

Лише тоді, коли вона (РФ – 24 канал) піде – буде можливість реальної реінтеграції, і можна буде вирішувати конкретні проблеми. Наразі обговорення будуть даремною втратою часу,
– зазначив Денис Казанський.

Що відбувається у ТКГ

Згідно з його інформацією, наразі в ідеях представників України у Тристоронній контактній групі немає розбіжностей. Проте всередині групи є єдина проблема – Росія заблокувала переговори, вона постійно висуває ультиматуми та намагається шантажувати українську сторону, зазначив Казанський.

Від представників ТКГ вимагають того, щоб Верховна Рада приймала чи скасовувала потрібні їй (Росії – 24 канал) закони, хоч це й не компетенція ТКГ. Ми не маємо жодного впливу на Раду і багато разів на цьому наголошували,
– зазначив Денис Казанський.

Також представник Донецької області в ТКГ наголосив, що РФ постійно робить відповідні кроки для заблокування переговорів.

Чим займається Тристороння контактна група

  • ТКГ – це уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії. Її створили як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Результат її роботи – Мінські домовленості.
  • Вони складаються з безпекового і політичного блоків. Перші 2 пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.