Рада внесла зміни у закон про заборону нацизму та комунізму
Народні депутати проголосували за внесення змін до закону про заборону нацизму та комунізму. За проголосували 233 депутати.
Спікер Гройсман повідомив, що ці зміни підписані керівниками коаліції. Таким чином Рада коаліції вирішила внести правки до закону про декомунізацію, усунувши неузгодженості.
Відповідно до змін, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих або виданих до 1991 року; на документах, які видані закладами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року; в експозиціях музеїв, тематичних виставках, музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації; у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього закону.
Заборона також не поширюється на процес наукової діяльності, у тому числі під час наукових досліджень та розповсюдження їх результатів у незаборонений законодавством України спосіб; на оригінали бойових знамен; на державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими нагороджувалися особи до 1991 року, і протягом 1991-2015 років у зв'язку з роковинами подій періоду ІІ Світової війни, а також на документах, що засвідчують нагородження ними.
Не поширюється заборона й на надмогильні споруди, розташовані на території місць поховання, місць почесних поховань; під час викладу або реконструкції (у тому числі історичних) історичних подій; на приватні колекції та приватні архівні зібрання; а також на об'єкти антикварної торгівлі.
Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму).
Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада України підтримала внесений Кабінетом міністрів законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборонила їх пропаганду і символіку.