Рада звільнила главу МОЗ: хто виконуватиме обов’язки міністра охорони здоров’я?

30 березня 2020, 16:22
Читать новость на русском

Верховна Рада звільнила міністра охорони здоров’я Іллю Ємця, втім не проголосувала за нового очільника відомства. Хто виконуватиме обов’язки міністра охорони здоров’я, – в матеріалі 24 каналу.

Читайте також Уряд повторно вніс до Ради подання про призначення голів Мінфіну та МОЗ

Чому звільнили Іллю Ємця?

ЗМІ кілька днів тому повідомили, що Ілля Ємець піде у відставку, якщо Верховна Рада не проголосує за введення надзвичайного стану. Пізніше народна депутатка Ірина Геращенко заявила, що відповідний проєкт постанови зареєстрований у парламенті.

30 березня на позачерговому засіданні парламент ухвалив рішення про звільнення Іллі Ємця.


Прем’єр Шмигаль і Ємець мали розбіжності щодо боротьби з коронавірусом? / Фото Кабміну

Як розказав 24 каналу політолог Володимир Фесенко, в уже колишнього міністра охорони здоров’я Іллі Ємця проявилися дві проблеми.

Ємець хороший і відомий фахівець, але поганий комунікатор. Через це в умовах епідемії коронавірусу виник дисонанс. По-друге, в Ємця, схоже, виникли розбіжності з керівництвом уряду і самим президентом Зеленським у питанні введення надзвичайного стану. Ємець наполягав на надзвичайному стані, а президент не підтримує таку ідею. Тому потрібен більш гнучкий і сучасний чиновник,
– вважає Володимир Фесенко.

Але Верховна Рада не підтримала кандидатуру Максима Степанова на посаду міністра охорон здоров’я.

Увага Шмигаль пояснив, чому звільнили очільників МОЗ та Мінфіну

Хто замість Іллі Ємця?

Згідно Закону про Центральні органи виконавчої влади, в разі відсутності керівника центрального органу виконавчої влади чи неможливості здійснювати ним свої повноваження з інших причин його обов'язки виконує один із заступників. Відповідно, виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я можуть:

Ірина Микичак, перша заступниця глави МОЗ

Ексочільниця департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА. Має звання "Заслужений лікар України", співзасновниця низки громадських та благодійних організацій та успішних міжнародних проектів співпраці зі Світовим Банком, ВООЗ, Агентства США з міжнародного розвитку, Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ та інших проектів у сфері реформи перинатальної допомоги, сімейної медицини, онкопревенції, громадського здоров`я. Засновниця унікальної регіональної освітньої програми Школа успішного медичного менеджера.

Андрій Семиволос, перший заступник міністра

Хірург-онколог. З 2005 по 2015 рік працював у Національному інституті раку. З 2015 по 2019 рік – головний лікар Амбулаторно-поліклінічного закладу "Київський міський дитячий діагностичний центр". У 2019 році очолив ТОВ "Клініка симптоматичної та паліативної допомоги "Пілігрим".

Крім того, з 2014 по 2015 рік очолював Незалежну первинну профспілкову організацію Національного інституту раку та був заступником голови Вільної профспілки медичних працівників України.

Читайте також Рада схвалила додаткові соціальні та економічні гарантії у зв'язку з коронавірусом

Віктор Ляшко, заступник, головний санітарний лікар України

З 2003 по 2010 рік працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, з 2010 по 2013 пройшов кар’єру з головного спеціаліста МОЗ України до директора департаменту Держсанепідслужби України.

3 2013 по лютий 2014 року очолював державну установу "Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України".


Віктор Ляшко добре справляється з обовязками головного санлікаря /Фото Кабміну

З 2014 року по лютий 2018 року – голова громадської організації “Інфекційний контроль в Україні”. За цей час організація реалізувала грантовий проект “Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу, як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні”.

З 2015 року по лютий 2018 року – консультант з питань громадського здоров’я Проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг в дії”.

З лютого 2018 року по липень 2019 року – працював на посаді Першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Ірина Шевченко, заступниця глави МОЗ

Викладач курсів Management in Health Care та Health Care Systems в рамках англомовної магістерської програми Національного університету "Києво-Могилянська академія". Консультант з управління проектом у підготовці до отримання акредитації Joint Commission International для медичного центру. Менеджер Проєктного офісу eHealth, який підготував MVP електронної системи охорони здоров’я для запуску реформи фінансування медицини, позаштатний радник міністра охорони здоров’я України. Незалежний консультант з управління, внутрішніх і зовнішніх комунікацій. Директор з комунікацій, аналітикиня аналітичного центру CEDOS.

Дмитро Луфер, заступник міністра охорони здоров’я

Магістр бізнес адміністрування (MBA), досвідчений управлінець, експерт з питань стратегії медичного управління, учасник багатьох робочих груп МОЗ:

зі спрощення умов ліцензування медичної практики;

учасник робочої групи з розробки нормативних документів для впровадження реформи первинної ланки;

учасник робочої групи МОЗ України зі створення електронних листків непрацездатності та створення відповідної нормативної бази;

учасник робочої групи з реформування системи надання медичної допомоги у Одеській області;

керівник проекту ПРАЙМ з розробки моделі реформування надання первинної медичної допомоги в Одеській області;

член правління Асоціації приватних медичних закладів України (відповідальний за напрямок ДБН, Доступні ліки, Ліцензійні умови).

Дмитро Коваль, заступник глави МОЗ

Лікар-ендокринолог. Працював у низці державних і громадських організаціях. Зокрема, в Інститут ендокринології та метаболізму НАМН України, громадській організації "Зупинимо гепатит", Асоціації серцево-судинних хірургів України, Агенції США з міжнародного розвитку.