Рахунки волонтерів істотно "схудли" — в українців немає грошей
Благодійникам стає все важче збирати кошти. І не лише на потреби армії. Кризу переживають волонтери, які опікуються хворими й немічними. З чим пов'язаний занепад гуманізму і як в нових реаліях помагають нужденним.
Жінка приїхала до благочинного фонду "Таблеточки" з Полтавщини. У її чотирирічного сина — рак крові. Його може врятувати лише операція в Італії. Ціна життя дитини — 110 тисяч євро. Поки вдалося назбирати лише половину необхідної суми.
Координатор фонду Ірина Литовченко розповіла, що останнім часом на рахунки фонду грошей надходить усе менше. Доводиться виготовляти сувеніри і продавати їх.
Ще кілька років тому кошти на лікування такої хвороби, як у дитини вдавалось зібрати за 2-3 місяці, а тепер збирають уже близько 9-ти місяці. У неї одне пояснення — у благочинців немає грошей.
Видно, що українці виснажені. Потрібно ставати дуже креативними, тому що прохання вже не працюють. Потрібно знаходити якість ключики, якісь підходи,
— зазначила Литовченко.
Читайте також: Як волонтери роблять українську армію більш професійною
Водночас, координатор волонтерського центру для переселенців Леся Литвинова за два роки роботи переконалась, що за час війни українці заново відкрили у собі здатність до благочинності. Однак, в цьому волонтерському таборі теж відчули спад благочинності.
У свою чергу соціологи запевняють, що бажання жертвувати напряму залежить від того, наскільки заможною є людина.
За десятибальною шкалою українці цьогоріч оцінюють своє фінансове становище на трійку. Недовіра волонтерам — ще одна причина спаду благочинності.
Автор сюжету — Іванна Добросинець.